Соціум

Київські школярі записали відео про ненависть до кримських татар – їх змусили вибачитись

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кілька випускників київської школи №90 після здачі ЗНО з історії записали й виклали у соцмережу образливе відео на адресу кримських татар. Один із випускників також заявив, що “Крим – це Росія”.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пише УП.

Трапився дуже неприємний інцидент – декілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали на відео вкрай образливі для кримських татар висловлювання і виклали їх для загального огляду. Більш того, один з учасників відеосюжету зухвало заявив, що “Крим – це Росія”, – написав Чубаров.

Він додав, що абсолютна більшістю користувачів соцмереж, де з’явилося відео, обурилися й вимагали притягнути випускників школи до відповідальності.

Наразі відео видалили, але його все одно можна знайти у соцмережі.

Юрій Андрухович: Англійська зі словником

За словами Чубарова, школа опублікувала офіційні вибачення у Facebook.

Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео нашої випускниці. У повній мірі розділяємо обурення проявом дискримінації за національною ознакою, розуміємо неприпустимість таких ганебних висловлювань в будь-чию сторону. Запевняємо, що позиція колективу школи, як і всієї нашої держави, є незмінною: Крим – це Україна”.

У школі також додали, що згадана ситуація показала необхідність прикладати “ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших”.

Троє з учасників скандального відео також розмістили публічні вибачення. Вони були ображені, бо не змогли відповісти на запитання про кримських татар.

У зв’язку з цим глава Меджлісу кримськотатарського народу закликав усіх співгромадян “задовольнитися офіційними вибаченнями… школи… і випускників” і вважати інцидент таким, що вичерпав себе.

З підручних матеріалів та уяви: як виглядає Бог очима дітей (ФОТО, ВІДЕО)

Чубаров також додав, що запрошує випускників, які говорили  образливі речі відносно кримських татар, але потім знайшли в собі сили вибачиться, в офіс Меджлісу, де кожному з них лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.