Соціум Статті

Косівський Юра став ведмедем тижня у “Репортері”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає ведмедя із косівського готелю «Байка» з цілком людським ім’ям і непростою долею. Юра спричинив навколо себе багато галасу та об’єднав людей – місцевих, активістів, ЗМІ.

Майже 11 років ведмідь живе у неволі й нині отримав шанс на кращі умови. Юру взявся визволити Лайонел Де Ланж, директор українського представництва міжнародного благодійного фонду Лоуренса Ентоні.

Родом із Південної Африки, він уже сім років живе на Херсонщині, з них п’ять зай­мається порятунком тварин із зоопарків чи від приватних власників. Спільно з ініціативою SOS Zoo and Bear Rescue фонд хоче звільнити в Україні понад 200 ведмедів, які нині живуть у неволі.

Про Юру йому повідомили небайдужі три місяці тому, коли фонду вдалося визволити з готелю у Самборі трьох ведмедів і передати у центр реабілітації диких ведмедів «Синевир».

«Ми розмовляли з керуючим «Байки» і він наче погодився віддати Юру, казав, що хоче для нього кращих умов, – розповідає Лайонел. – Домовилися з «Синевиром» і минулого тижня мали вже їхати по Юру. Але керуючий сказав, що власника немає, тож забрати ведмедя не можна».

Телефоном із власником «Байки» Василем Шкондеюком домовитися не вдавалося, каже Лайонел. Дійшло до того, що Шкондеюк почав погрожувати зв’язками у міністерстві. Порятунок довелося відкласти.

Коли історію Юри оприлюднили у Facebook, її підхопили ЗМІ та активісти. І за словами Лайонела, у понеділок, 15 січня, Шкондеюк уже зателефонував сам – обіцяв, що організує для ведмедя нормальні умови і великий вольєр.

До теми: Неподалік високогірного села Перкалаба величезний ведмідь повадився їсти місцевих корів (ВІДЕО)

«Репортеру» Василь Шкондеюк сказав, що ведмідь йому як рідний і розлучатися з ним він не збирається. Більше того, не визнає, що умови утримання погані. Каже, його тут люблять, доглядають і годують. Правда, м’яса останнім часом не дають, щоб не був агресивним.

На ведмедя Шкондеюк має лише паспорт, але обіцяє незабаром отримати й дозвіл від Мінекології. Пояснює, що є ще одна клітка – більша, з водою та барлогом. А навесні ще буде великий вольєр.

«Мені надзвонюють жінки, тероризують. Нехай зустрінуться, приїдуть, подивляться. А лякати мене не треба, я маю скрізь знайомих, мені допоможуть», – говорить Василь Шкондеюк.

Однак Лайонел не готовий вірити на слово. Єдине, що його цікавить – добрі умови для ведмедя, незалежно де. Тому фонд готує листи на поліцію, прокуратуру та екоінспекцію на випадок, якщо доведеться йти до суду. Фонд оплатить для Юри перевезення, послуги ветеринара і стоматолога, харчування у «Синевирі» – як і для інших врятованих фондом ведмедів.

Лайонел не проти співпрацювати з власником: «Якщо він хоче вберегти Юру, нехай. Я навіть допоможу йому зробити великий вольєр, але без бетону й металу, на природній території, з басейном і деревами – як це й повинно бути. Якщо ні – я налаштований боротися».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.