Соціум

Користь вітамінів групи B

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вітаміни B – це група поживних речовин, які відіграють ключову роль у нашому організмі, що не має змоги самостійно їх синтезувати.

Група В належить до розчинних у воді вітамінів, а це означає, що наше тіло їх швидко виводить і не встигає накопичувати. Ось чому так важливо включати до раціону джерела даних мікроелементів.

Комплекс вітамінів групи В

Тіамін (В1)

Вітамін B1, також відомий як тіамін, відповідає за енергетичний метаболізм, уповільнює процеси старіння, стимулює апетит та роботу травної системи. Важливий для гарного настрою, пригнічує молочну кислоту, яка спричиняє втомі та стресу. Він дуже корисний для людей, які часто вживають алкоголь та мають згубну звичку курити, оскільки тіамін частково захищає легені, шкіру та інші органи від негативного впливу токсичних речовин.

Недолік вітаміну B1 в організмі викликає такі симптоми: безсоння, дратівливість, перевтома, поколювання у кінцівках, прискорене серцебиття, задишка, слабкість, запор, погіршення уваги та пам’яті, відсутність апетиту, набрякання ніг.

Міститься тіамін у продуктах: фісташки, кедрові горіхи, пивні дріжджі, свинина, бурий рис та насіння соняшнику.

Рибофлавін (В2)

Вітамін В2, також званий рибофлавіном, бере участь у виробленні антитіл, еритроцитів, підтримує правильний обмін речовин і здоров’я шкіри, активує ріст волосся, зміцнює нігті, захищає зір та нервову систему.

Дефіцит рибофлавіну проявляється у: зниженні імунітету, у тріщинках у куточках губ, запаленні язика та очей, чутливості до світла, а також у запамороченні, слабкості, стомлюваності.

Він міститься в яловичій печінці, білих грибах, мигдалі, яйцях, сирі, молоці, шпинаті.

Ніацин (В3)

Вітамін B3 – нікотинова кислота або ніацин, покращує кровообіг, знижує рівень холестерину і контролює кількість глюкози в крові. Крім того, він сприяє перетворенню їжі на енергію, бере участь у 400 біохімічних реакціях, розщеплює вуглеводи, амінокислоти та жирні кислоти, відновлює ДНК.

Нестача нікотинової кислоти викликає ураження шкіри, нервової системи та органів травлення. Пропадає апетит, червоніє язик, з’являється діарея, нудота, блювання, людина починає швидко втрачати вагу, впадає у депресію.

Ніацин міститься, наприклад, в горіхах, (арахіс), дріжджах, курці, яловичині та свинині, яйцях, цільнозерновому рисі, рибі, сирі.

Пантотенова кислота (В5)

Вітамін B5, також відомий під назвою пантотенова кислота, бере участь у синтезі гемоглобіну, жирних кислот. Він контролює рівень холестерину, сприяє виробленню гормонів надниркових залоз і допомагає загоєнню клітин, а також забезпечує організм енергією та бадьорістю.

Недолік пантотенової кислоти має свої симптоми: з’являється відчуття печіння пальців ніг, падає працездатність, з’являється швидка стомлюваність, головний біль, апатія, млявість, нудота, шкірні висипання та спазми в животі.

Для забезпечення організму пантотеновою кислотою вживайте горох, гречку, печінку, вівсянку, авокадо, молоко, куряче м’ясо.

Піридоксин (В6)

Вітамін B6 (піридоксин), важливий для підтримки обміну речовин, нервової системи та шкіри. Він також становить профілактику серцево-судинних захворювань, знижує кров’яний тиск, бере участь у процесі утворення гемоглобіну.

Коли в організмі не вистачає піридоксину, порушується синтез серотоніну, дофаміну, мелатоніну та інших нейромедіаторів. Викликає запалення на шкірі та навколо очей, депресію, пригніченість, безсоння, судоми, виразки у роті. Дефіцит є причиною себорейного дерматиту.

Щоб збільшити кількість піридоксину в організмі, рекомендується вживати такі продукти, як: рис, мигдаль, фундук, шпинат, помідори, банани, полуниця, картопля, курка, лимони, апельсини.

Біотин (В7)

Вітамін B7, званий біотином, всі знають як вітамін краси, він позитивно впливає на ріст та стан волосся, на красу шкіри та силу нігтів. Він також активує виробництво амінокислот, зростання клітин, метаболізм жирів, сприяє засвоєнню інших вітамінів групи B у кишечнику. Відповідає за здоров’я мозку та нервової системи.

Недолік біотину в організмі можна помітити за появою деяких симптомів, таких як: подразнення шкіри, почервоніння очей, біль у м’язах, хронічна втома та підвищення рівня цукру в крові. Крім того, починає випадати волосся, пропадає апетит, проявляється безсоння.

Біотин міститься найбільше в м’ясі, лососі, яйцях, бобах та молоці. Також для підвищення рівня біотину в організмі вживайте авокадо, горіхи, цвітну капусту, малину, полуницю, банани, огірки.

Фолієва кислота (В9)

Вітамін B9, широко відомий як фолієва кислота, допомагає у формуванні деяких білків і гемоглобіну. Налагоджує роботу імунної та серцево-судинної систем. Позитивно впливає на здоров’я печінки та репродуктивних функцій як жінок, так і чоловіків. Фолієва кислота важлива для вагітних, вона бере участь у формуванні нервової системи дитини та мозку, запобігає вродженим захворюванням.

Дефіцит фолієвої кислоти може призвести до дратівливості, втоми, головного болю, задишки, запаморочення та блідості. Крім того, нестача вітаміну B9 в організмі може спричинити діарею, порушення всмоктування інших поживних речовин шлунково-кишкового тракту і навіть неврологічні порушення.

Фолієва кислота присутня в лососі, тунці, молоці та сирі. Вегани можуть вживати шпинат, моркву, квасолю, сочевицю, горіхи, банани, апельсини.

Кобаламін (В12)

Вітамін B12 або кобаламін необхідний для утворення клітин крові та метаболізму амінокислот. Він також допомагає запобігти серцево-судинним та неврологічним захворюванням.

Основні симптоми дефіциту кобаламіну: слабкість м’язів, втома, поколювання в ногах та запаморочення, погана концентрація.

Основними джерелами вітаміну B12 є продукти тваринного походження, такі як м’ясо, субпродукти, морепродукти, а також яйця, сир і молоко. Даний вітаміни особливо необхідний веганам та вегетаріанцям у вигляді біологічно активних добавок, оскільки вони не здатні отримувати кобаламін із рослинних джерел у достатній кількості.

Добавки вітаміну В

Як ви бачите, В-комплекс містяться в різних продуктах харчування, але все ж багато людей відчувають симптоми нестачі. Це може бути пов’язано з такими факторами як:

1. Вік.

2. Вагітність.

3. Різноманітність раціону.

4. Наявність серйозних захворювань.

5. Генетична спадковість.

6. Шкідливі звички.

7. Прийом антибіотиків.

У зв’язку з цим вам можуть знадобитися добавки, такі як комплекс вітамінів групи В. Це найшвидший спосіб заповнити недолік і позбутися неприємних симптомів. Ми рекомендуємо порадитись з лікарем перед початком прийому.

Купити вітаміни Б комплекс ви можете у нас на сайті, тому що ми пропонуємо низькі ціни, високу якість, швидку доставку та професійну консультацію!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.