У понеділок, 16 квітня, у Франківську команда Доступно.UA зустрілася з місцевими активістами та людьми з інвалідністю.
Дмитро Щебетюк, Денис Заєць і Наталя Павленко приїхали до міста, аби дослідити проблеми його інфраструктури і спільно з активними франківцями визначити, що потрібно покращити.
Кажуть, цього разу зустріч ознайомча, але надалі планують продовжити співпрацю.
«У грудні ми проводили форум інклюзивності в Києві, аби познайомити людей з інвалідністю та бізнес. Форум відвідало 150 людей. Часто бізнес не бачить людей з інвалідністю. А коли їх питаємо, чому вони недоступні, вони кажуть, що люди з інвалідністю до них не ходять. Але як люди з інвалідністю туди потраплять?»
Після київського форуму команда Доступно.UA вирішила робити і регіональні форуми, а також відвідати міста і провести аудит на доступність. Так команда вже відвідала Харків. А 16-17 квітня знайомитиметься з Франківськом.
«Пониження, пандуси і світлофори потрібні не лише людям на візках. Нині ми інвестуємо у своє майбутнє, бо колись у нас будуть діти, потім ми зістаримося, – додає Щебетюк. – Складно зробити все місто доступним. Треба почати з меншого, аби побачити, як це може бути».
«В нашому місті доступність розуміють – як пандус. А як мають інші люди пересуватися? – говорить Марія Гогільчин, очільниця організації жінок з інвалідністю «Біла тростина». – Ми – перша організація, яка добилася впровадження оповіщення в транспорті. Але піднятися на поверх важко, бо немає жодних позначок. Звукової інформації теж немає, доводиться ходити між поверхами. І доступність – не лише для людей на візках».
Згадала Гогільчин і тактильну плитку. Каже, це добра ініціатива, але ставлять її неправильно, тому ефекту майже немає.
Comments are closed.