Соціум

Колишні абоненти СТЕКу можуть отримати гроші на котли для індивідуального опалення

Google+PinterestLinkedInTumblr

Наступний опалювальний сезон може бути проблематичним, зважаючи на війну. Аби зекономити дефіцитні енергоносії в люті морози, Івано-Франківська мерія сприяє переходу громадян на індивідуальне опалення.

В місті діє одразу дві програми переходу на «індивідуалку»: на встановлення автономки для пільговиків, а також мешканці, яких обслуговувала котельня на Індустріальній, можуть претендувати на часткову компенсацію вартості котла. Максимальна сума виплати для колишніх споживачів СТЕКу – 13 тисяч гривень, пише Репортер з посиланням на  сайт міського голови.

Абоненти СТЕКу можуть отримати гроші на котли для індивідуального опалення

«Через те, що проблема зі СТЕКом не вирішилась, споживачі вулиці Індустріальної, 34 можуть отримати кошти на встановлення котла. Заплатять всім: не залежно чи це пільгова категорія, чи ні, – громадяни отримають до 13 тисяч гривень допомоги з міського бюджету. Це стосується лише абонентів котельні на вулиці Індустріальній. А матеріальна допомога пільговим категоріям на перехід на індивідуальне опалення стосується цілого міста», – відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Даватимуть гроші на будь-які котли: газові чи електричні – на вибір.

Нема і жодних обмежень щодо того, де купувати котел і якої він повинен бути марки. Щоправда, придбаний він має бути після 15.06.2022 року. Також у вас повинен бути дозвіл на відключення від централізованого опалення та сформований пакет документів з яким треба звернутися до будь-якого відділення ЦНАПу в громаді. Зараз їх функціонує 23.

Зокрема, до ЦНАПу потрібно подати: паспорт, ідентифікаційний код, банківський рахунок у форматі «i-Bank», щоб була можливість отримати таку компенсацію. Також необхідно мати витяг з рішення виконавчого комітету стосовно надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання. Мати технічні умови (проєкт щодо відключення, який вже має бути погоджений) та накладну (рахунок) щодо купівлі котла.

«Звісно, якщо в людини нема якихось документів – працівник ЦНАПу перевірить чи видавався дозвіл на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання, бо це є адміністративна послуга. Мешканці звертаються на відключення до ЦНАПу і всі необхідні копії, формування пакету документів, адміністратор бере на себе. Ми допоможемо все оформити і все зробити. Це дуже хороша ініціатива міського голови, бо дає можливість отримати таку необхідну компенсацію», – розповів Богдан Питель, директор департаменту адміністративних послуг.

Станом на сьогодні подано дев’ять таких заявок і вони вже направлені в департамент соціальної політики на опрацювання з подальшою підготовкою проєкту рішення на розгляд виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

«Протягом десяти років місто переходить на індивідуальне опалення. Вже відключено близько 20% будинків. Місто допомагає всіма силами. Хто хоче поставити собі газовий чи електричний котел – надаємо компенсацію. Торік люди активно переходили на індивідуальне опалення, а тепер – на заваді війна. Та попри це, постійно діючою комісією вже надано дозволи на відключення 57 житлових будинків. З них – 39 на вулиці Індустріальній, 34. 140 квартир в тих будинках, де було 50% на 2019 рік на перше травня, які мають право звертатись на відключення своїх квартир», – додав заступник міського голови Руслан Гайда.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.