Соціум

Коломия стала центром першої на Франківщині тергромади, об’єднаної навколо міста обласного значення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 6 вересня, на сесії Коломийської міської ради депутати проголосували за створення Коломийскої ОТГ. тергромада

На Прикарпатті це буде перша тергромада з адмінцентром у місті обласного значення. Загалом в Україні об’єдналося вже шість таких громад.

До новоутвореної Коломийської ОТГ увійшло чотири села – Товмачик, Саджавка, Шепарівці та Іванівці. Приєднання кожної сільської громади голосували окремим питанням. З 29 присутніх депутатів більшість проголосувала за приєднання усіх чотирьох сіл.

Відтепер депутати сільських рад припиняють свої повноваження, а інтереси сіл у раді представлятимуть сільські голови, які виконуватимуть обов’язки старост.

«Щойно ми першими на Прикарпатті приєднали села до міста обласного значення. З цим нас і вітаю», -звернувся до депутатів місткий голова Ігор Слюзар.

Місцеві вибори у Коломийській ОТГ пройдуть разом із календарними місцевими виборами у 2020 році. Тепер на територію цих сіл поширюються повноваження Коломийськоі міської ради та її виконкому. А головою тергромади буде міський голова Коломиї Ігор Слюзар.

«З моменту підписання рішення припиняють існування сільські ради в цих чотирьох селах, фінансами управлятиму я, а сільських голів призначимо старостами. Ми працюємо разом, – говорить Слюзар. – В проекті – створення громадських рад в кожному селі, які будуть контролювати розпорядження майном сіл, зокрема землями. Відтак міські депутати, які розглядатимуть майнові і земельні питання лише за погодженням цих рад. Це триватиме до наступних місцевих виборів».

Розповідає, що процес об`єднання розпочався з 2015 року. Пропозиції з об`єднання від Коломиї отримали 42 ради. В першу чергу запропонували тим селам, які були в перспективному плані. Але тоді сільські ради не підтримали такої пропозиції. Нині депутати також працюють над приєднанням села Воскресінці, яке нині за перспективним планом є так званою «білою плямою» – на момент формування тергромад, вони не давали згоди на жодне об`єднання.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст Украіни Юрій Стефанчук розповідає, що таке об`єднання громади з центром у місті обласного значення стало можливим завдяки прийнятому закону, над яким працювала Асоціація міст України.

«Міста обласного значення можуть надавати набагато якісніші послуги і громади матимуть можливість розвитку інфраструктури, – говорить Стефанчук. – Ключовим фактором є можливість користуватися фінансовим ресурсом міста. Міста нині розширюються і є центром, де і людський і фінансовий ресурс є більш розвиненим. З утворенням Коломийської ОТГ села отримають такий розвиток за кошти місцевого бюджету Коломиї».

За його словами, нині в області працюють 23 тергромади. У двох на початку року відбулися вибори. Ще чотири чекають наразі на вибори, призначення таких експерти лобіюють на кінець року.

«З початку року ми працюємо з містами обласного значення щодо утворення ОТГ з центрами у Болехові, Яеремче та Калуші. У Франківську наразі також активно обговорюють перспективи об`єднання», – додає Стефанчук.

«Чекаємо від об`єднання найкращого і позитивного результату – зокрема більше коштів на перекриття покрівель, ремонти фасадів, доріг, – говорить головиха Шепарівцівськоі сільської ради Ірина Муцак. – Податок з доходів фізосіб буде залишатися в бюджеті сільської ради. За попередніми розрахунками село отримає 1,5 млн грн, які плануємо спрямувати на інфраструктуру. Шепарівці – приміська зона, тому мешканці сприйняли це приєднання позитивно».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.