Соціум

Калуська ТЕЦ сплатить понад 18 млн грн за завдану довкіллю шкоду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Західний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду Івано-Франківської області за позовом Державної екологічної інспекції Карпатського округу про стягнення з ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» 18 401 554 гривень шкоди, завданої довкіллю та державі внаслідок забруднення та засмічення земельної ділянки. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Карпатського округу, пише Репортер.

Калуська ТЕЦ

За результатами планової перевірки, проведеної у 2020 році, ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» нараховано шкоду за порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони та використання земель. Зокрема, під час проведення заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території підприємства виявлено засмічення та забруднення земельної ділянки площею 1638 кв. м.

Під час перевірки відібрані проби ґрунту на предмет визначення концентрації вмісту забруднюючих речовин. За результатами лабораторних досліджень відібраних проб встановлено забруднення землі нафтопродуктами та важкими металами (кадмій, цинк, мідь, нікель). Відповідно до затвердженої методики проведено визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, – йдеться в повідомленні екологічної інспекції.

Зокрема, за засмічення земель підприємству нараховано 13 630 780, 80 грн, а за забруднення – 4 770 773, 28 грн завданої довкіллю шкоди.

Відповідно до ст. 96 «Земельного кодексу України» землекористувачі зобов’язані додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля. А ст. 35 Закону України «Про охорону земель» встановлює вимоги до власників і землекористувачів, у тому числі орендарів, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності. Оскільки ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» відмовилось сплачувати шкоду в добровільному порядку, тривали судові розгляди. Зрештою судом другої інстанції прийнято рішення про примусове стягнення зазначеної суми, – повідомляють в держінспекції.

Рішення набрало чинності з моменту його проголошення. Кошти, які будуть сплачені за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища. А звідти спрямовуються на виконання природоохоронних заходів, пояснюють в екоінспекції.

Нагадаємо, у 2021 році Калуську ТЕЦ продали за 800 мільйонів. Перемогла на торгах компанія «Констанза». Як свідчать дані YouControl, ТОВ «Констанза» зареєстрована у селі Комишуваті Донецької області у 2015 році (статутний капітал – 140 тис грн).

Калуська ТЕЦ – фактично єдиний об’єкт генерації у Бурштинському острові/на Західній Україні, який не належить компанії ДТЕК.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.