Відео Соціум Фото

Калушани звернулись до міністра культури, щоб посприяв у створенні музею дзвонів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До міністра культури України з Калуша “полетів” лист із проханням посприяти в створенні музею дзвонів.

Через міністерство місто сподівається налагодити діалог із храмами по всій Україні, де можуть зберігатися давні дзвони.

Цього року Калуш відзначатиме 210-ту річницю дзвоноливарства, започаткованого у місті родиною Фельчинських. У місті, як відомо, вже тривалий час збирають колекцію дзвонів для майбутнього музею, планують встановлення відповідного пам’ятника і навіть мандрівку до Перемишля, де досі виливають дзвони за старовинною технологією, започаткованою у Калуші, пишуть Вікна.

Днями юна дослідниця церковних дзвонів, які залишилися на Калущині, отримала перемогу на конкурсі з українознавства. А спеціаліст відділу розвитку підприємництва Калуської міської ради Віктор Павлів презентував перші сувеніри, які планують випустити з нагоди цієї дати.

Віктор Павлів повідомив також, що до міністра культури України направлено листа з проханням посприяти в створенні музею дзвонів у Калуші:

Між тим, як свідчить документ, датований липнем 1997 року, в Калуші мали намір не просто належно вшановувати пам’ять Фельчинських, а і відродити саму ливарну справу. Підтримуючи ініціативу одного з мешканців міста, Калуська міська рада ще 20 років тому прийняла рішення “Про відродження ливарної справи (виливання дзвонів) у місті Калуші”. Цим документом декларувалася підтримка справі та її пропаганда. У ПТУ навіть мали намір створити групи з вивчення ливарної справи та художнього литва. А підприємцям, які б хотіли взятися за виготовлення дзвонів, обіцяли пільги при оподаткуванні та реєстрації. Втім, до відродження цього ремесла в Калуші наразі так і не дійшло.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.