Соціум

Кадрове «рішалово»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Два тижні «Репортер» спостерігав за тим, як на Прикарпатті «люстрували» майбутніх чиновників. Щодня з 11:00 в обласному Штабі національного спротиву слухають претендентів на ту чи іншу посаду. І що далі, то частіше виникає питання: а судді хто?

Змусили рахуватися

Усе почалося із призначення голови ОДА Андрія Троценка. Представники від громади ще тоді зауважили, що з ними слід рахуватися. Троценко пообіцяв – так і буде. Уже назавтра на засіданні Координаційної ради (туди входять Штаб національного спротиву, Народна самооборона, Правий сектор, Студентський штаб, ГО «Майдан» і Народна рада) він попросив, щоб йому дали можливість взяти у заступники хоча б одну «свою» людину. Мав на увазі екс-заступника франківського мера Любомира Слободяна. Цю кандидатуру сприйняли не всі, але Троценко наполіг. Мало того, минулого тижня він повідомив, що саме Слободяну планує залишити право підпису й ведення фінансових документів.

Першим заступником погодили депутата облради Володимира Семка, а гуманітарним – Сергія Адамовича.

Посаду керівника апарату ОДА для депутата облради Ігоря Кінаша громадський актив у Троценка майже витиснув. Той хотів іншу людину…

На затвердження голів РДА голова облдержадміністрації дав Координаційній раді тиждень. Погодити 14 кандидатур було непросто, адже слухали всіх, хто хотів, щоб його почули.

З районами визначилися

Тут, певно, ще слід згадати про критерії до кандидатів на посади, які завжди озвучує керівник Штабу нацспротиву Василь Попович. Чи був на Майдані? Чи погоджений територіальним Майданом? Чи фахівець? Чи не має в минулому якоїсь плями?

Найбільше посад дісталося кандидатам від «Батьківщини» – шість із 14.

У Тисмениці й Богородчанах головами РДА рекомендували депутатів облради Миколу Зелінського та Ярославу Гоголь. У Галичі – Ігоря Дашевича, у Городенці – Василя Мельничука, у Косові – Романа Матейчука.

Долинський, Косівський і Надвірнянський райони дісталися свободівцям. Тут рекомендували Руслана Франківа, Романа Матейчука та Михайла Іваночка відповідно. До речі, за Франківа агітував навіть депутат облради Ігор Шевчук, який весь час був на Майдані, тож ніхто не зміг перечити.

Рожнятівську РДА віддали Василю Рибчаку, який останні місяці був у Києві сотником.

У Калуші страсті розгорілися між рухівцем Дмитром Жекалом і кандидатом від «Батьківщини» Миколою Жовніром. Вони звинувачували один одного у самозванстві, підроблянні підписів і т. д. Були переконливі обидва. Координаційна рада більше повірила Жекалу. Одним із аргументів, чому не Жовнір, стало те, що той раніше працював у міліції.

Обираючи кандидата на посаду в Коломиї, радилися з Петром Книшуком, який кілька років судився із колишнім головою ОДА Михайлом Вишиванюком. Той від посади відмовився, мовляв, у судах втратив усе здоров’я та майже осліп. Врешті погодили Романа Підлужного, кажуть, був поранений на Майдані.

У Верховині було два кандидати – Ярослав Скумадчук (безпартійний) та Іван Шкіндюк (депутат облради від Партії регіонів). Шкіндюку відмовили. Той поїхав, а через день на його підтримку приїхали сільські голови, які намагалися переконати, що «регіони» – не показник… Зі Штабу їх ледь не виганяли.

У Рогатині активно висувався підприємець Микола Кліщ. Розповідав, що платить великі податки, судиться з нардепом Ольгою Сікорою, бо вона винна йому сотні тисяч. Казав, є розписки. «Вибачайте, що я багатий, але я не вкрав», – говорив Кліщ. Запевняв, що, крім нього, ніхто не зможе навести в районі порядок. Але в Штабі вирішили інакше й і затвердили Володимира Андрейківа.

За задумом список людей від Координаційної ради Андрій Троценко має відправити до Києва за своїм підписом.

Підрозділи – темний ліс

Із керівниками структурних підрозділів теж ситуація непроста. Адже голов­ний задум – поміняти всіх. А де знайти хороших фахівців на відносно невелику зарплату? Наразі найбільше розмов навколо посади начальника департаменту охорони здоров’я та керівника управління МВС.

Громада просила призначити на департамент охорони здоров’я лікаря, який більшість часу провів на Майдані – Володимира Кривенка. Але Василь Попович не погодив – мовляв, цей лікар працює лише на 0,25 ставки. Кривенко після такої дивної оцінки його професіоналізму принципово відмовився сам.

А поки Координаційна рада визначається (кажуть, що одним із претендентів на посаду є депутат облради Манолій Піцуряк), медики області пропонують залишити на посаді Романа Мельника. Штаб категорично проти: дорікають корупцією, наводять приклади бездарного управління у лікарнях і наполягають, щоб Мельник звільнявся.

З головним міліціонером усе складніше. Адже громада написала три листи до столиці з тим, щоб затвердити на посаду адвоката Володимира Бандуру, а призначили Володимира Сміха. Колектив заступився за нього. Логічно, адже Бандура уже запевнив Правий сектор, що в МВС треба звільняти 90 % людей.

Вже є кандидати як на підрозділи ОДА, так і на окремі структури штибу ДСНС. Минулого тижня планували вислухати охочих до керма рятувальників, але згадали, що керівник ДСНС області ще на посаді. Довелося Михайла Бойчука (Хіміка) відправляти за заявою на звільнення від Володимира Чернецького. Привіз.

А от керівник департаменту агропромислового розвитку Василь Брус заручився підтримкою нардепів, які просять дотримати його на цій посаді до пенсії. Координаційна рада проти. Вважають: нехай сидить, але аж ніяк не керівником.

Сама Координаційна рада все більше нагадує трійцю із байки про лебедя, рака та щуку. Адже все менше видно людей, які ходять сюди не через власні інтереси. Бо одні хочуть теплого крісла, а інші – когось поставити на посаду. Натомість ті, які нічого не хочуть, все частіше повторюють фразу: порядні люди у владу не йдуть. Тішить, що є підприємці, які щиро кажуть: не пі­демо, адже зарплата там мала.

Звісно, в бізнесі, маючи добру голову, можна заробити значно більше. То що ж – у владу йти лише безголовим?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.