Соціум

Ймовірно метеорит – у повітряних силах прокоментували спалах у небі над Київщиною

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що в час, коли відбувся спалах у небі увечері 19 квітня протиповітряна оборона на Київщині не працювала, а яскраве світіння бачили навіть у Білорусі.  

Пише Репортер з посиланням на УП.

спалах

Повітряні сили не працювали у цьому напрямку – це однозначно. Повітряні сили працювали по “Шахедах” на східному напрямку, коли спостерігалося це явище (спалах у небі – ред.)

Що це було? Якщо не науковою мою говорити, як уже повідомили про “високоенергетичну акустичну подію”, то це, ймовірно, був метеор”.

Він також пояснив, що тривогу оголошували, тому що в країні триває війна, а в небі бачили “вибух”, тому, природно, що повітряні сили відреагували і ввімкнули сирени, що з’ясувати, що відбувається.

Прокоментувати, чи знайшли якісь залишки цього ймовірного метеорита, Ігнат не зміг, бо Повітряні сили не займаються космічними тілами.

Цей спалах бачили навіть у Білорусі – вже опубліковано навіть у їхніх каналах. Тому це не було так поблизу, щоб знайти якісь уламки. Я думаю, що спеціальні служби будуть цим займатися, але, можливо, це тіло взагалі згоріло в атмосфері. Але Повітряні сили не можуть  коментувати такі речі – тут треба спеціалісти (з цього питання – ред.).

Київська міська військова адміністрація вранці 20 квітня також повідомила, що напередодні поспішила заявити про падіння супутника.

Дуже яскраве світіння від падіння невідомого об’єкту викликало у киян хвилювання і занепокоєння. Аби заспокоїти мешканців та гостей столиці, Київська міська військова адміністрація оприлюднила інформацію про ймовірне падіння американського сателіта і з поміткою “попередня інформація”! На той момент даних чи попереджень про можливе входження в атмосферу Землі значного за розмірами космічного тіла від жодного світового аерокосмічного агентства чи астрономічної обсерваторії не було. Проте було попередження від NASA про падіння на Землю їхнього космічного супутника”, – заявив началинк КМВА Сергій Попко.

Попко додав, що після офіційної заяви NASA КМВА може дати уточнену інформацію – це не був їхній супутник. Але що саме спричинило яскравий спалах у небі – мають з’ясувати фахівці.

Читайте: Протягом минулої доби Україну атакували 26 БпЛА типу “Шахед-136”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.