Соціум

Івано-Франківськ посилює військо сотнями дронів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У минулотижневій хроніці підтримки ЗСУ зусиллями Івано-Франківської міської громади головною подією є, безперечно, отримання першої партії дронів-камікадзе. Їх закупили за кошти міського бюджету на основі тендеру на «Прозорро». І ще того ж 27 грудня, коли підприємець-переможець тендеру зранку доставив до міської ради 150 безпілотників, міський голова Руслан Марцінків уже передав частину першої партії – 100 FPV-дронів – на передову на Авдіївському напрямку.

А через два дні переможець тендеру передав міській громаді ще 150 безпілотників. На час оприлюднення цього тексту він, можливо, вже повністю виконав замовлення франківців. Тож решта 200 дронів уже чекають на представників військових частин, які контактують з івано-франківською владою.

Івано-Франківськ посилює військо сотнями дронів

Історія з тендерними закупівлями дронів-камікадзе вийшла для франківців досить не простою. Нагадаємо, 10 листопада виконавчий комітет ІФМР оголосив на «Прозорро» тендер на закупівлю першої партії з 500 дронів-камікадзе за 8 мільйонів 250 тисяч гривень.

Лиш дізнавшись про фірму-переможця з Дніпра, міський голова Руслан Марцінків зразу ж висловив побоювання з тієї причини, що ця структура є лише постачальником, до того ж без позитивного досвіду постачання такої великої партії дронів. Коли ці передбачення справдилися — фірма з Дніпра не змогла виконати зобов’язання ні перед Івано-Франківською громадою, ні перед іншими містами, які оголошували аналогічні тендери, уповноважений виконкому ІФМР із питань закупівель скасував придбання FPV-дронів. 

Після того було оголошено новий тендер.

Ми знайшли другого підприємця в нашій області, який виготовляє дрони, що відповідають вимогам наших військових. Ми надали йому інформацію від операторів дронів, якою він скористався при виготовленні цієї партії, повідомив начальник управління взаємодії зі Збройними силами України, Національною гвардією, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Олександр Петрів. 

До цієї півтисячі FPV-дронів, згідно з тендером, міська громада ще має придбати їх 300 штук за прямими договорами. Безпілотники розділять між тими військовими частинами, яким передусім потрібні такі засоби для знищення ворога. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків першими назвав 10 гірсько-штурмову бригаду “Едельвейс” і франківську 102 бригаду тероборони.

Читайте Руслан Марцінків: У бюджеті міської громади на 2024 рік виразний акцент на підтримці ЗСУ

Отож Івано-Франківська міська громада перейшла у 2024 рік із першим досвідом широкомасштабного придбання дронів-камікадзе для ЗСУ.

Минулий тиждень був доповнений ще такими подіями.

Для 78 батальйону 102 окремої бригади ТРО франківці передали старлінки, генератори, акумулятори та джерела безперебійного живлення. За кошти з фонду «Моє місто Івано-Франківськ» закупили й передали безпілотники «DJI Mavic 3 Termal» для військової частини А4640. Також – два «мавіки» і чотири FPV-дрони для військової частини А7370. А от для однієї з військових частин на території міської громади придбали за кошти з міського бюджету трактор із всіма необхідними причіпними механізмами.

Тим часом 38 FPV-дронів, які в середині грудня Івано-Франківська громада передала військовим на Авдіївському напрямку, уже зробили свою добру справу на передовій. Бійці поділилися відеокадрами, як цими безпілотниками вони знищили ворожу новеньку техніку та кількох окупантів.

Мирослав Стефанців

Читайте Руслан Марцінків: Міська громада і надалі забезпечуватиме бійців усім необхідним

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.