Соціум

І знову «Рух» або Що віддав, то як повернеш?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Спершу, напевно, доведеться трохи нагадати. Майже два роки тому Івано-Франківська міська рада підписала договір із ТОВ «Скорзонера».

Згідно з цим папером, утворили нове підприємство — ТОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття». Саме воно тепер мало опікуватися франківським футболом і відбудувати стадіон за гроші інвестора. Місто вкладало у нове підприємство землю та майно, а «Скорзонера» (інвестор) мала вкласти 160 млн. грн. Акції поділили так: 61 % — інвестор, 39 % — територіальна громада міста.

Проте з того часу нічого не змінилося. Влада забарилася з передачею землі. Інвестор не вніс гроші. Команда не грає. Стадіон руйнується. Натомість міська влада уже не просить інвестора виконати те, що він обіцяв. Єдине — хоче повернути стадіон, який внесли до статутного фонду.

Минулого четверга на сесії міськради мер Віктор Анушкевичус розповів депутатам про свою недавню розмову з керівником «Скорзонери» Олександром Шевченком.

«Я приготував протокол рішення та акти прийому-передачі, — каже Анушкевичус. — Адже Шевченко і в телефонній, і в очній розмові декларував, і не тільки мені, а й у ЗМІ, що поверне майно. Проте, коли я приїхав до нього з актом прийому-передачі, то він сказав, що готовий, але нехай опрацюють його юристи».

Зараз, повідомив мер, питання лежить у юридичній площині. Йде дискусія, до якої залучені юристи та представники реєстраційної палати. «Потрібно прийняти рішення сесії з тим, щоб я продовжив діалог і повернути майно без збитків для громади, — сказав мер. — Бо як вони пропонують, то виглядає, що ми там ще щось винні».

Отакої. Ще рік тому основним питанням цієї інвестиційної угоди стояло збереження команди «Прикарпаття», яка грала у Другій лізі. Сьогодні команди нема. Залишився тільки стадіон, а з ним, як бачимо, самі проблеми.

Як підкреслив керівник стадіону «Рух» Іван Слюсар, «з приходом горе-інвестора у нас склалася жахлива і катастрофічна ситуація». Вперше за 17 років стадіон лишився без тепла, води та електроенергії.

«Мене дивує його позиція, — говорить Слюсар. — З 1 листопада минулого року інвестор узяв на себе залишки орендарів, уклав із ними угоди, гроші звідти надходять, а він за електроенергію не платить».

Тут слід згадати, що раніше на стадіоні було приблизно 15 орендарів, нині — тільки три, оператори мобільного зв’язку. Було ще два кафе, але через відсутність електропостачання вони не функціонують. Раніше орендарі щомісяця платили по 4 тис. грн. стадіону «Рух». Тепер ці гроші, каже Слюсар, забирає «Скорзонера».

Загалом стадіон сьогодні боргує 350 тис. грн. Із них левова частка — це борги перед «Прикарпаттяобленерго» (250 тис. грн.). Крім цього, на стадіоні звільнено частину людей: із 19 залишилося 13. Усі вони, говорить Іван Слюсар, мали бути з 1 листопада переведені на роботу в нове підприємство. Але й цього не сталося.

«Сьогодні стоїть питання, як втримати залишки тих людей? — обурюється керівник стадіону. — Спортивна споруда — це живий організм, який треба охороняти, ремонтувати, підтримувати. Я в такому становищі, що його утримувати не буду. А люди без зарплати, розчаровані…».

«Ми можемо констатувати, що інвестор обікрав громаду міста?», — запитав мера депутат Роман Харук. «По великому рахунку — так, — відповів Анушкевичус. — Тому що стадіон стоїть просто пусткою. Ні води, ні електрики, ні тепла. Такого ще не було».

Врешті депутати проголосували за рішення. У ньому йдеться про те, щоб скликати загальні збори учасників ТОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття» на 25 квітня 2013 року. Віктора Анушкевичуса вони уповноважили взяти участь у тих зборах.

«Буду до останнього вести переговорний процес з тим, щоб переконати інвестора повернути майно у повній мірі, згідно з актом прийому-передачі, який ми передавали, — підсумував міський голова. — Бо інший шлях — шлях судів, а тяжко з цією фірмою боротися».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.