Соціум

І пиво лилося рікою. У Франківську пройшов перший міжнародний фестиваль крафтового пива «Hoppy fest»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«А яке ви любите? З гірчинкою, легке, з фруктовим присмаком, може, терпке? – шокує асортиментом пивовар Ігор Самойленко із Дніпра. – Раджу це – зі смаком кави та настояне на віскі».

Минулих вихідних на фортечній площі «Бастіон» франківці та гості міста мали можливість відкрити для себе найрізноманітніші смаки пива та скуштувати понад 70 видів цього хмільного напою. У місті відбувся «Hoppy fest» – перший в Україні міжнародний фестиваль крафтового пива. «А яке ви любите? З гірчинкою, легке, з фруктовим присмаком, може, терпке? – шокує асортиментом пивовар Ігор Самойленко із Дніпра. – Раджу це – зі смаком кави та настояне на віскі». Кілька келихів перехилив і «Репортер».

На фесті панувала невимушена, майже домашня тусовка, в яку вливався з перших хвилин
На фесті панувала невимушена, майже домашня тусовка,
в яку вливався з перших хвилин

Що означає крафтове? Авторське, творче, від англійського craft – створювати, творити. Власне термін «крафтове пиво» виник у США в 1960-х. Тоді в Америці почали з’являтися маленькі пивоварні, які відійшли від класичних рецептів і, крім солоду, хмелю, дріжджів, води, почали використовувати додаткові інгредієнти: спеції, різні трави, фрукти і т. д. Якщо у США та Європі культура крафтового пивоваріння розвинена вже давно, то в Україні це ще новинка. Невеличкого поштовху їй, принаймні у Франківську, вирішили надати організатори «Hoppy fest» – Назар Дребот, Євген Казаков та Ігор Литвиненко.

Отож, про фест. Під фортечними стінами колом розклалися пивовари зі своїми напоями. Їх тут зібралося чимало – із різних куточків України, а також з Німеччини, Угорщини, Польщі та Чехії. Велику барну стійку облаштували і прямо посеред площі. Навколо неї розклали тюки з сіном, що слугували за стільці, столи, лежаки.

Протягом двох днів зі сцени лунав джаз, легенький рок-н-рол і модна клубна музика під вечір. Спершу якось незвично, бо ж фестиваль пива, а тут – жодних неголених брутальних чоловіків у байкерських футболках. Усе навпаки – бігають діти, за столиками сидять цілі родини, закохані парочки. Усі смакують пиво (крім дітей, звісно), спілкуються. Якась невимушена, майже домашня тусовка, в яку вливаєшся з перших хвилин.

hoppyFest (4)

О, про брутальних чоловіків! Якщо й були такі, то їх хлопці з чоловічого салону «БарберШоп» швидко перетворювали у стиляг. На фесті всіх охочих стригли й голили безкоштовно. Охочих було чимало.

Більшість гостей свята смакувала пивом зі скляних келихів. То було такою умовою від організаторів. Фестивальну склянку з логотипом свята можна було купити у дівчат при вході – за 55 грн. У ціну входила й одна дегустація якогось пива, а ще келих ставав таким собі сувеніром. І далі з тим бокалом можна було ходити цілий день і наповнювати його щоразу новим видом пива, доплачуючи тільки за напій. Але ціна пива теж була чимала: за 0,3 л – від 30 до 50 грн.

Ще можна було придбати цікаві келихи у гостей із Києва. Самі їх роблять, от і приїхали торгувати. Кажуть, перед поїздкою до нас готувались особливо, тому підготували три суто франківські види. Один із логотипом візуального стилю міста – креативний кухоль-банка із кришкою та ручкою. Ще один – витончений ретро-келих із написом «Stanislawоw», а третій – патріотичний – з Довбушем. Вартували вони від 40 до 100 грн, розійшлися всі. Пластик на фесті також був, але не багато.

Трембітами до свого пива заманювали учасники фесту із Квасів
Трембітами до свого пива заманювали учасники фесту із Квасів

Гості свята могли не лише куштувати пиво, але й дізнатися найменші деталі про обладнання для пивоварень. Такий теоретичний курс проводили хлопці зі Львова. Особливо цікаво було тим, хто мріє варити пиво, а не має в чому. Хочете й ви? Тоді збирайте 280 тисяч євро! За словами львів’ян, то ще дешево, і українське обладнання нічим не гірше за європейське, яке коштує від 400 тисяч.

Трембітами до свого хмільного продукту закликали пивовари із Квасів Закарпатської області. Кажуть, не вином єдиним може похвалитись Закарпаття. До Франківська привезли півтони 20 різних видів пива. Бренд називається «Ципа», бо їхнє пиво зберігається в ємкостях у вигляді яєць.

У тіні з бокалом щойно купленого чеського стоїть та смакує відомий радіоведучий «Західного полюсу» Роман Сорока. Віджартовується, що чеське – не таке, як вчора пив бельгійське, але теж нічого. Про фест каже, що загалом позитивно, лиш не вистачає якогось хард-року.

Німець Алекс Гімбо пригощає своїм напоєм з перцем. Каже, пробував два франківських пива – йому сподобалось
Німець Алекс Гімбо пригощає своїм напоєм з перцем. Каже, пробував два франківських пива – йому сподобалось

Олена та Сашко із Прилук Чернігівської області спеціально приїхали до Франківська на фестиваль. Зізнаються, що самі хочуть зайнятись пивоварінням, шукають контактів.

«Ця ідея виникла не так давно, ми просто любимо смачне пиво, – сміється Олександр. – У Прилуках такого не знайти, тож будемо варити самі для себе та інших».

Дуже харизматичний пивовар із Мюнхена Алекс Гімбо пригощає всіх пивом з перцем та цитрусовим смаком. Каже, в Україні він вдруге. Спершу приїхав туристом, а нині – учасник фесту.

«Я здивований, що тут зробили таке велике свято, – говорить Алекс дуже доб­рою англійською. – Не сподівався, що буде така чудова музика, чудові люди. Крафтове пиво – це пиво майбутнього. Тут значно більше смаку. Воно для насолоди. Якщо порівнювати німецьке і чеське пиво, то німецьке трохи краще за чеське, а чеське – краще за українське. Але пробував два ваших місцевих – доволі високий рівень».

І розливалось пиво рікою протягом двох днів до глибокої ночі. Було гамірно, людно, драйвово, але – якось затишно. П’яних і буйних не виявилось. Фест вдався. Хочемо ще.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.