Гроші Соціум

Греко-католики Прикарпаття зібрали 500 тисяч гривень на будівництво Музею Голодомору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Тисячі вірян УГКЦ уже стали благодійниками творення основної експозиції Музею Голодомору, що будується в Києві, завдяки кампанії Блаженнішого Святослава на платформі «Зерна правди».

Один із найбільших на цей час благодійних внесків, 22 липня 2021 року, зробила Івано-Франківська Архієпархія – 500 433,15 грн спільними зусиллями зібрали парафіяни, пише Репортер із посиланням на УГКЦ ІФ.

Як прокоментував Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, греко-католики Івано-Франківщини не вперше об’єднуються довкола духовних цінностей.

«Ми маємо великий досвід спільності, адже від початку незалежності України не тільки відбудовували й будували наші храми, а й повертали духовне життя в найвіддаленіші куточки Івано-Франківської архиєпархії. Нині ж переоцінити значення проєкту творення Музею Голодомору неможливо, адже ми як спільнота маємо свій обов’язок зробити все, щоб увіковічнити пам’ять жертв Голодомору», – йдеться в дописі.

Нагадаємо, що кампанія Блаженнішого Святослава триває і має на меті максимальне поширення інформації про майбутній Музей Голодомору по всьому світові, де присутні, зокрема, греко-католицькі спільноти.

Довідка: Платформа Зерна правди | zernapravdy.org створена Міжнародним благодійним фондом Музею Голодомору. Він заснований у 2018 році за ініціативи Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932–1933 рр. та Світового конґресу українців і є партнером держави в реалізації проєкту створення єдиного у світі цілісного новітнього Музею Голодомору. Фонд відповідальний за проведення фандрейзингової кампанії для створення основної експозиції, облаштування внутрішнього простору і заснування ендавмент-фонду для сталого розвитку музею.

Платформа «Зерна правди» надає можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу й публічності, долучитися до творення Музею Голодомору. Кожен благодійний внесок на платформі є символічним вшануванням кожної жертви геноциду. Імена жертв з оцифрованого Мартиролога з Національної книги пам’яті після внеску проступають на зернинах, кожна з яких є неповторною, як мільйони людських життів, обірваних у 1932–1933 роках.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.