Соціум

Грейдер – спецтехніка для земляних робіт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Грейдер – це спецтехніка на пневмоколісному ходу, яка оснащена робочим органом – відвалом. Машина використовується для великого переліку земляних робіт. Техніка відрізняється маневреністю та гарним оглядом з кабіни водія.

Грейдер переміщається за човниковою або круговою схемою, залежно від розміру ділянки, яку необхідно обробити. Якщо територія невелика, наприклад, 400 м, то застосовується човникова схема. Кругова дозволяє обробляти ділянки до 1500 м.

грейдер новини Івано-Франківська

Сфери застосування грейдерів

Грейдери використовуються у комунальному господарстві, будівництві, при видобуванні корисних копалин, у дорожньому будівництві та сільському господарстві.

Техніка виконує такі види робіт:
  • формування та збирання земляних насипів до 75 см, заглиблення до 60 см;
  • пошарове зрізання грунту;
  • чищення канав, кюветів;
  • підготовка земляних майданчиків;
  • оформлення укосів доріг;
  • формування «корита» під укладання дорожнього полотна;
  • переміщення ґрунту різної щільності і подібних порід;
  • прибирання снігу, розчищення території;
  • пересування сипких речовин;
  • змішування компонентів (піску, гравію, щебеню);
  • демонтаж старого покриття доріг.

Всі ці завдання грейдер виконує за допомогою відвалу з ножем, що встановлений на рамі. Він здатний не тільки підніматися та опускатися, але й повертатися у різних площинах. Працює відвал за рахунок гідравлічної системи. Кут його установки визначає тягове зусилля спецтехніки та товщину шару ґрунту, яку можна зрізати.

Види грейдерів

Існує багато різновидів такої спецтехніки. Від звичайних грейдери-елеватори відрізняються тим, що мають стрічковий транспортер. Його довжина сягає 10 м. За допомогою транспортера можна переміщати сніг, зрізаний грунт в автомобіль або відсипати убік. У грейдера-елеватора відвал — це диск з діаметром до 1 м. Часто техніка застосовується в парі: одна машина зрізає шар ґрунту, а друга забезпечує переміщення ґрунту та формування насипу.

Грейдери бувають причіпні та напівпричіпні, але найпоширенішою є самохідна техніка або автогрейдери.

Залежно від ваги техніки та потужності силової установки, машини поділяються на класи:
  1. Легкі. Їхня вага не перевищує 9 т, потужність до 50 кВт. Вони використовуються для планування ділянок, їхньої розмітки.
  2. Середні. Маса техніки становить близько 13 т, а силова установка відповідає 75 кВт. Такі машини потрібні в дорожньому будівництві, при змішуванні сипучих порід і будматеріалів.
  3. Важкі. У таких грейдерів основні параметри сягають 19 т і 150 кВт.
  4. Надважкі. У них робочі параметри набагато потужніші, ніж у важких. Ця категорія грейдерів застосовується для будівництва автомагістралей.
Залежно від ходового пристрою грейдери бувають:
  1. Двовісний. Така система дозволяє техніці розвертатися з невеликим радіусом, забезпечує маневреність. У двовісних грейдерів і передня, і задня осіц керовані.
  2. Тривійсний. У машин цього лише одна вісь керована, а дві – ведучі. Це забезпечує кращі тягові якості та стійкість при бічному навантаженні.

Трансмісія техніки буває механічного чи гідромеханічного типу. Крім відвалу, у грейдера може бути встановлений розпушувач із зубами (до 11 штук), щоб знімати старе покриття, і бульдозерний відвал.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.