Соціум

Голова облради переживає, що поляків будуть ув’язнювати за “Славу Україні!”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич занепокоєний прийнятим у Польщі законом про криміналізацію “бандерівської ідеології”. 

“Бандерівське вітання «Слава Україні!» від сьогодні підлягає переслідуванню у Польщі згідно прийнятого сеймом закону про кримінальне переслідування «бандерівської ідеології»”, – пише Олександр Сич у Facebook.

За його словами, 3-річне ув‘язнення загрожує в т. ч. і кожному полякові, який таким вітанням підтримував українців на київському Майдані під час Революції Гідності та протягом чотирьох років російської агресії проти України. Також Сич каже, що за  логікою, в Польщі під таке покарання може потрапити кожен з тих європейських дипломатів та лідерів держав, які вживали це вітання під час своїх візитів в Україну.

“Для довідки: вітання «Слава Україні! Героям Слава!» було затверджене на Другому Великому Зборі ОУН-бандерівської в 1941 році у якості внутрішнього організаційного вітання”, – уточнив .

Нагадаємо, прийнятий Сеймом Польщі закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини. За заперечення “злочинів бандерівців” передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.