Соціум

Фріланс: чи легко на себе працювати?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фріланс: чи легко на себе працювати?

Сьогодні українці дуже часто шукають роботу без прив’язки до офісу та певного роботодавця. Інакше кажучи, віддалену роботу за своїм графіком з різними замовниками. Це і є фріланс. Суть фрілансу – вільне плавання, яке межує з самодисципліною та відповідальністю перед замовником. Чи легко це, як може здатися, на перший погляд? Сьогодні ми й спробуємо розібратися з перевагами такого роду роботи та з підводними каменями, які можуть чатувати на вас. Але будете ви працювати фрілансером чи ні, а мати якісний оптичний інтернет, який працює без світла, не завадить нікому.

Звідки родом термін фріланс?

Фрілансер перекладається як вільний художник. Вперше це слово використав сер Вальтер Скотт у 1819 році у своєму романі “Айвенго”. Так він називав середньовічних вільнонайманих солдатів. А фріланс, як віддалена робота, з’явився у 1972 році у США. Засновником такої ідеї є Джек Ніллес. Його досліди сприяли розвитку віддалених місць роботи, що особливо важливим стало у період економічної кризи. Завдяки фрілансу люди зберегли свої робочі місця.

З розвитком Інтернету такі віддалені професії ставали більш потрібними. Одними з перших це були професії журналіста, програміста і дизайнера. Вони мали можливість співпрацювати з компаніями по всьому світу. Найбільший розвиток фріланс отримав на початку 2000 років. Відкривалися спеціальні біржі з наймання, спільноти, які об’єднували фрілансерів з усіх куточків світу. В цей період фріланс процвітає і в Україні. З кожним роком все більше людей бажають знайти своє місце в цій професії.

Види фрілансу

  1. Копірайтинг. Це найпопулярніший вид фрілансу. Копірайтер займається тим, що пише тексти для блогів, сайтів або різних презентацій. Це може бути як текст з нуля, так і редагування або переклад інших текстів. Звичайно, тут потрібні навички роботи з різними стилями написання текстів, гарне знання мови.
  2. Дизайн. Робота дизайнера полягає в створенні реклам, банерів, дизайну сайтів для компаній або приватних замовників. Тут потребується мати творче мислення, розуміння графічних технологій та програм.
  3. Реклама в соціальних мережах – smm, маркетинг. Фахівці, які займаються smm маркетингом, займаються просуванням продукту, брендів в соціальних мережах. Тут потрібні не тільки аналітичні навички, а і художні, щоб створити якісний контент для широкої групи користувачів.

Плюси у роботі фрілансера

  • Немає ніякої прив’язки до певного місця роботи, можна працювати з будь-якої точки світу, головне, щоб був інтернет;
  • Самостійно розробляти графік роботи;
  • Фрілансер сам вибирає собі замовника та проєкт, над яким працювати, можна навіть працювати відразу над кількома проєктами;
  • Роботу фрілансера може опанувати будь-хто, головне мати бажання навчатися самому.

Але така робота вимагає і жорсткого самоконтролю з боку фрілансера та необхідністю самому шукати собі замовників. А ще ти повністю залежиш від інтернету. Щоб уникнути непередбачуваних ситуацій, потрібно провести якісний швидкісний інтернет від Linkcom.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.