Соціум

Франківський університет готуватиме фахівців з відновлюваної енергетики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківському Університеті нафти і газу відбулась презентація першої в Україні освітньої програми бакалаврського рівня вищої освіти «Інженерія відновлюваної енергетики», яка реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Світова практика нині віддає перевагу підвищенню енергоефективності й використанню енергії з відновлюваних джерел. Така тенденція змінює не лише технології виробництва енергії, але й кадрові потреби в енергетичному секторі. Про це повідомила пресслужба ІФНТУНГ, передає Репортер. 

«Ми уже зараз маємо величезний запит від працедавців на наших майбутніх випускників за цією спеціальністю. Це пов’язано зі збільшенням кількості об’єктів відновлюваної енергетики в України, яке, в свою чергу, потребує фахівців належного рівня, – розповідає гарант освітньої програми, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш. – І ми маємо можливість підготувати таких спеціалістів! В нас є прилади, які використовуються в багатьох галузях, а в деяких – ще навіть не використовуються. Наприклад, в нас є установка по водню, де ми можемо його виробити і показати як він використовується. В наших лабораторіях зібрані справді найкращі зразки установок, які ми тільки змогли знайти. Тому, випускники нашої програми вийдуть з університету уже готовими фахівцями з максимальною практичною підготовкою».

Відзначимо, що досі таких спеціалістів в Україні ніхто не готував. У вересні 2020 року навчання розпочали шість перших студентів, відібраних з-поміж 22 претендентів. Деякі серед них склали ЗНО з найвищим балом – 200.

Для навчання й практики студентів освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики» в університеті відкрили сучасні лабораторії й аудиторії. Це стало можливим завдяки гранту від USAID.

Максим Карпаш: Нюанси ціни на газ

«Від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) на цей проєкт університет отримав понад два мільйони гривень. 80% коштів витратили на обладнання для лабораторії, а також на програмне забезпечення. По рівню технічного забезпечення, по рівню кадрового та програмного забезпечення, по рівню співпраці з працедавцями – то в нас, без перебільшень, найкраща лабораторія в Україні для підготовки фахівців такого профілю. Також у нас багато партнерів за кордоном, з якими в нас будуть академічні обміни, тому сміливо можна вважати цю лабораторію й світового рівня», – додає Максим Карпаш.

Також всім учасникам презентували комп’ютерний клас зі спеціалізованим ліцензійним програмним забезпеченням, навчальне обладнання для гідроенергетики, біоенергетики, геліоколекторну станцію, вітрогенератор, набір для демонстрації можливостей водневої енергетики, які стали можливими завдяки гранту від USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.