Соціум

Франківські зоозахисники просять забрати овечок з-під сцени на Вічевому майдані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Патрульна та зоозахисниця Олена Біла нарікає на голосну музику з колонок, великий потік людей у новорічну ніч та невелику площу самої шопки. Також вона припускає, що в новорічну ніч є великий ризик потрапляння петарди або скляної пляшки до тварин .

Відтак Олена Біла звернулася до міського голови Руслана Марцінківа з проханням перенести локацію до більш тихого місця. Як варіант пропонує територію палацу Потоцьких, пише “Репортер“.

“Протягом декількох днів мені написали самі різні люди про трьох овечок, яких поселили прямо під гучними колонками біля сцени. Є певні питання щодо організаторів цього «живого шоу», – повідомляє Олена Біла. – Якщо тварини пробудуть під сценою в період новорічної ночі та інших свят, ви взагалі уявляєте, що це  – голосна музика з колонок в метрі від тварин – у природі вівці не слухають музику. Додатковий шум спричиняє суттєвий стрес.  Це – шумний та великий потік людей у новорічну ніч, але у природі вівці не гуляють серед натовпу людей. Вівці гуляють на галявинах, де тихо та спокійно. Також вночі вони потребують спокою, а не людської уваги. Є велика ймовірність потрапляння петарди або скляної пляшки до тварин. Згадаємо нещодавню подію у Львові, коли невідомі запалили петарду неподалік від коня. Загальна площа де наразі перебувають тварини буквально декілька метрів, а на природі вівці нагулюють кілометри. Їм потрібен простір. Так пише закон України”.

Олена Біла вважає, що для тварин така локація — це постійний стрес виключно заради розваги людей. Вона посилається на пункт 8 частини першої статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», де вказано, що на об’єктах благоустрою забороняється: випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.

Натомість Олена Біла пропонує перенести локацію до більш тихого місця. Можна розглянути територію палацу Потоцьких, якщо адміністрація палацу підтримає цю ідею.

“Там тихо і люди люблять там гуляти. Плюс є постійна охорона, – говорить Біла. – Треба поставитися до трьох овечок, як до тварин, а не як до іграшок та повернути їх у звичне для них середовище. У центрі міста є дуже багато цікавих розваг та фотозон без використання тварин. Давайте поважати живих істот та зробимо свята безпечними не тільки для людей, але і для тварин! Так, як це вже зробили у Чернігові. Це перше місто в Україні, де на сесії міської ради заборонили в центральній частині розважальні заходи з конями та поні”.

Таке ж звернення розмістили і на сторінці благодійної організації “Дім Сірка”.

Фермер із Коломийщини Василь Стефурак, який займається розвитком вівчарства, стверджує – що вівці – компанійські тварини. І за номального утримання стресом для них було хіба перевезення.

“Сама шопка їм не проблема, їм все одно, де зимою сіно їсти –  лиш транспортування для них не дуже. Усе залежить від умов утримання, тварини є контактні і з задоволенням беруть гостинці від людей, – пояснює Стефурак. – Я не знаю всіх деталей але в мене є пару тварин яким це було б в радість”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.