Соціум

Франківські волонтери купили рідкісні протимінні «Чоботи-павуки» для спецпризначенців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-франківський Координаційний центр #SaveUkaineNow (SUN) закупив та передав спецпризначенцям-вибухотехнікам, які розміновують звільнені території та готують шлях для просування груп, протимінні Spider Boots (англ. чоботи-павуки) та спеціальне взуття. 

Spider Boot волонтери новини Івано-Франківська_1

Spider Boots – це ефективна система індивідуального протимінного захисту, розроблена промисловими дизайнерами Gad Shaanan Design, Inc. в 1998 році. Виробник – канадська компанія Med-Eng Systems, Inc., що спеціалізується на обладнанні та амуніції для розмінування.

Читайте: Швидка для «десятки». Франківські волонтери відправляють на фронт реанімобіль

Ілюстрація з патентної документації

Завдяки унікальному дизайну, параметрам та підбору матеріалів Spider Boots захищають ногу від осколків та амортизують силу вибуху при детонації мін. Їх успішно використовували сапери в країнах Африки, Азії та Південної Америки майже 20 років. 

Читайте: Франківські волонтери передали на фронт 135 “зимових наборів”

Коли ми отримали запит на цю конкретну модель – Spider Boot, то почали шукати додаткову інформацію. Виявили, що їх більше не виробляють і знайти їх на ринку дуже складно, – розповідає представниця Координаційного центру #SaveUkaineNow (SUN) Ярина Мельник. – Викупити їх було непростим завданням. 

Spider Boot волонтери новини Івано-Франківська_2

Spider Boot вважається прикладом того, як промисловий дизайн та технології можуть служити на благо людства. Розробляючи їх, дизайнери хотіли допомогти в розмінуванні у країнах, що постраждали від війни. Пара «павуків» навіть виставлялася в  Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва MoMA

Дуже сподіваємося, що вони допоможуть нашим хлопцям вберегти себе, додають у #SaveUkaineNow(SUN). – Нещодавно ми купували понтонну переправу і думали, що це найбільш неординарний запит, але  «Чоботи-павуки» перевершили все.

Spider Boot волонтери новини Івано-Франківська_3

За попередніми оцінками, на даний час вибухонебезпечними предметами забруднено понад 130 тисяч квадратних кілометрів території України. Це майже третина території країни. Найбільше від вибухових пристроїв страждає саме мирне населення, особливо діти. 

Довідково:

Івано-Франківський Координаційний центр #SaveUkraineNow(SUN) займається комплексною підтримкою сил оборони з Івано-Франківської області в зоні бойових дій. Створений місцевими громадськими організаціями та бізнесами, разом з військовими, SUN об’єднує близько 100 волонтерів. Центр фінансується місцевими бізнесами, фондами, колективами та індивідуальними благодійниками, які підтримують його роботу регулярними внесками. З початку вторгнення #SaveUkraineNow(SUN) зібрав понад 2 мільйони доларів допомоги для військових та залучив до співпраці міжнародних партнерів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.