Соціум

Франківські студенти з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Студенти Університету Короля Данила виготовляють павербанки для Збройних Сил України з акумуляторів використаних електронних сигарет.

Ініціатива належить Михайлу Василюку разом із студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» у межах студентського гуртка «RoboSprint», інформують у пресслужбі університету.

Умови, у яких перебувають українські військові, яскраво демонструють необхідність павербанків й інших зарядних пристроїв на передовій. Через щоденне інтенсивне використання зарядних пристроїв звичайні, менш потужні ґаджети часто виходять з ладу. Тому студенти розробляють витриваліші зарядні – ємністю 60-80 тис. міліампер в годину.

За словами Михайла Василюка, над реалізацією проєкту зараз працює близько 20 студентів-однодумців, зокрема: Володимир Деделюк, Едуард Бабчук, Всеволод Паращин та Андрій Ванджуляк.

Я – учасник ПЛАСТу. Ще до вступу в університет у пластунському середовищі в мене виникла ідея робити павербанки для ЗСУ й таким чином їм допомагати, – розповідає студентк УКД Михайло Василюк. – Навчаючись, я долучився до гуртка робототехніки й уже там реалізував задум. Зауважу, що всі учасники гуртка «RoboSprint» мене підтримали й зараз активно працюють над реалізацією ідеї. Насправді, це кропітка й важка робота, яка потребує багато часу, адже ми самостійно займаємося як збором акумуляторів, так і їхнім демонтажем.

Франківські студентки з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

Також студенти організували в холі університету збір використаних електронних сигарет, зламаних павербанків і батарей до телефонів та ноутбуків. Вони демонтують такі вироби, виймають акумулятори, сортують їх за потужністю і типом. Потім кожен акумулятор перевіряють на працездатність та встановлюють його енергетичні характеристики. Далі акумулятори повністю заряджаються й підбираються близькі за параметрами для максимальної надійності майбутнього павербанку і уникнення симетрування батарей.

Зараз переважно виготовляють павербанки ємністю 60000 мА.

Собівартість такого пристрою виходить у два з половиною рази меншою за фірмові. А надійність – вищою, через те, що студенти розробили конструкцію не для побутового застосування, а для використання в польових умовах з високими вібраційними і ударними навантаженнями, можливим впливом вологи і коливанням температури.

Читайте: Примусовий шлюб. Чому франківські університети хочуть об’єднати і що це дасть

Окрім того, що студенти в такий спосіб допомагають нашим захисникам, вони також дбають про навколишнє середовище, адже електронні сигарети, як відомо, мають негативний вплив на довкілля.

Зараз багато людей, зокрема й студентська спільнота, вибирають електронні сигарети як альтернативний варіант куріння, вважаючи його менш шкідливим, – пояснює Михайло Василик. – Проте «вейпи» завдають значної шкоди нашому довкіллю. Акумулятори та пластикові корпуси довго розкладаються й забруднюють землю, яка з часом через це стане непридатною для фермерської діяльності. Крім того, потрапляючи у водоймища, ці матеріали шкодять живим організмам та забруднюють воду.

Франківські студентки з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

Також на гуртку зосереджуються на розробці систем аварійного живлення при вимкненні світла, теплових та пульсаційних трубках.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.