Соціум

Франківські науковці розробили потужні зарядні станції для ЗСУ (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Альтернативний вид живлення, який можна використовувати в польових умовах. Науковці Івано-Франківського університету нафти і газу збирають зарядні станції на сонячних панелях.

За словами винахідників, ідея створити такий зарядний пристрій виникла на початку повномасштабної війни, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Ми зрозуміли, що живлення тих пристроїв з використанням палива не вихід, адже з паливом є дуже великі проблеми, – говорить доцент кафедри Енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ Андрій Яворський. – Також генератор габаритний, важкий і саме головне, що він демаскує. Тому враховуючи те, чим ми займаємося, ми розробили три типи мобільних станції з фотоелектричними сонячними батареями.

Читайте також: На Прикарпатті археологи знайшли нові артефакти: чому це важливо

За словами науковців, перший тип станції легкий і складається лише з однієї гнучкої панелі. Здебільшого використовують саме на передовій. Другий – оптимальний. Має акумулятор, тому може працювати не тільки вдень, але й в ночі. Такою користуються як військові, так і цивільні, що не мають доступу до мережі. І останній – максимальний. Для пристроїв, що потребують живлення у 220 вольтів.

Ця станція, як раз, розроблена для того, щоб тримати Starlink і не тільки, – каже Яворський. – Це і специфічні зарядні пристрої для квадрокоптерів, для радіостанцій, для тепловізорів. Відповідно, вона вже має більші габарити, бо тут набагато ємніший акумулятор. Є перетворювач, який перетворює постійну енергію в кругозмінну.

Головні переваги таких станцій, кажуть науковці, проста конструкція та надстійкі матеріали. Єдина складність – комплектуючі, які важко знайти в Україні, тому замовляти доводиться за кордоном.

На початку, кажуть винахідники, станції створювали за донати, тепер вже мають закордонний грант. Тому, готові продовжувати свою діяльність. Найближчим часом планують зайнятися розробкою пристроїв з більшою потужністю та меншою вагою.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: