Соціум

Франківські компанії кличуть на благодійну естафету «Біжу для ЗСУ»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Наступної неділі, 1 жовтня, у Франківську на міському озері проведуть спортивну подію – благодійну естафету «Біжу для ЗСУ».

Організатори спортивного заходу ГО «Дружина воїна» розказали про те, для чого ця подія та які цікавинки чекають на учасників та гостей заходу, пише Репортер.

Шість людей бігтимуть по 500 метрів і передаватимуть естафетну паличку іншому учаснику команди. Тут не треба дуже великої фізичної підготовки, запевнють організатори.

Думаю, що це буде цікаво. Подібний формат, саме естафета такого типу, ми робимо вперше, – говорить співорганізатор начальник департаменту молодіжної політики і спорту Віталій Матешко. – Раніше ми організовували просто забіги, пробіги на певні дистанції.

За словами Наталії Дем’яник представниці ГО «Дружина воїна», від своїх чоловіків постійно є запити, що потрібно на фронт. І стараються їх закривати своїми силами, от, організацією різних ярмарків, подій.

Найбільші потреби зараз – маскувальні сітки, інструменти для ремонту авто, перевзуття авто і в самих автомобілях.

Ідея провести благодійну естафету виникла спонтанно, – говорить Наталія Дем’яник. – Ми сиділи нагрупі самодопомоги й обговорювали з дівчатами, що ми таке грандіозне могли би зробити. І якось так подумали, мовляв, давайте зробимо такий захід, який може бути приурочений до Дня захисника і захисниць України та, аби можна було пропагувати здоровий спосіб життя. Ми проводимо багато активних заходів і вело, автозабіги, самі забіги, а естафети ще не було.

 

Наразі є 12 команд. Кожна команда – по шість учасників. Команда платить благодійний внесок, який стартує від 1500 гривень. Реєстрація ще не триває.

Мар’яна Калиняк курує благодійним ярмарком, який буде розгорнуто на міському озері, біля човникової станції. Її чоловік служить з 2014 року і зараз на війні.

У нас будуть вироби, які виготовили наші дівчата – браслети, шопери, також смачна випічка від «Кав’ярні 4.5.0». Усі кошти, які будуть виручені на цій ярмарці, підуть на актуальні потреби наших військових. Зараз ми допомагаємо підрозділу чоловіка нашої учасниці. Вони потребують автомобіля, тому що від прямого влучання їхній автомобіль згорів. В них є авто, на якому немає гальм. На жаль, не можуть зремонтувати цей автомобіль. Тому ми зараз збираємо на купівлю авто.

Серед учасників, які вже зареєструвалися в естафеті – Тарас Явацький, представник «Мед-Атлант». Каже, від них буде дві команди – чоловіча та жіноча.

Також Явацький додає, що їхні працівники регулярно беруть участь у різних змаганнях. Регулярно організовують благодійні акції. Наприклад, їхня лікарка Ірина Кишакевич  24 вересня біжить Берлінський марафон і збирає на авто для медиків на фронті.

Про участь у естафеті розповідає Олексій Сорокопуд, представник IT-компанії та Благодійного фонду «Софтджорн-допомога».

За його словами, коли ГО «Дружина воїна» до них звернулась, то питання участі навіть не стояло.

Благодійницькі ініціативи – це дуже важлива складова для бізнесу і саме початок повномасштабного вторгнення показав нам, що бізнес – це більше, ніж про заробляння грошей, – говорить сорокопуд. – Це про соціальну відповідальність, про об’єднання і про допомогу всіма засобами і способами нашому війську.

Наша внутрішня благодійницька ініціатива «Софтджорн-допомога» працює з 2014 року. Ми допомагаємо як нашим працівникам, які зараз є мобілізовані, так і зовнішні запити. І наш благодійний фонд – це фонд взаємодопомоги. Тобто ми не залучаємо зовнішні кошти, це тільки кошти наших працівників, наших колег, для наших колег, для наших сімей і для наших друзів.

Ще одна команда буде від громадської організації «Мами Прикарпаття». За словами Мар’яни Вершиніної, вони без вагань підтримали ініціативу «Дружин воїна», адже їхнє бачення, що жінка підтримує жінку.

За словами Ірини Філімонової з Бердянська, яка представляє команду від «Прикарпаттяобленерго», участь у забігу це гарна нагода інтегруватися у місті, знайти нових знайомих.

Я переселенка і для того, щоб якось відновлювати своє життя, не відчувати себе чужою в новому місці, я часто приймаю участь у різних заходах, – говорить Ірина Філімонова. – І від нашої компанії, і цього разу спробувала для себе нову діяльність. Я ніколи не приймала участь у забігах, але вирішила, що це цікава ініціатива, тому що будуть бігти і воїни, і переселенці, і всі охочі.

До речі, дві команди будуть від обласної клінічної лікарні. Одна – команда медиків, а друга – поранені військові. Вони зараз тренуються у реабілітаційному центрі.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.