Соціум

Франківські активісти домовилися про тристороннє обговорення будівництва церкви біля озера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 3 квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ відбулася зустріч з активістами, на якій хотіли дійти компромісу з приводу будівництва церкви в зеленій зоні біля міського озера. Активісти запросили духовенство на відкриту дискусію з містянами та міською владою.

Зустріч активістів з духовенством мала бути закритою. Таку інформацію поширили напередодні з архієпархії УГКЦ. А сьогодні вранці перенесли час, щоби зустрітися швидше, повідомляє КУРС.

Ми не йдемо на ці закриті кулуарні домовленості, – каже один з учасників громадської делегації Олександр Раєнко.

На зустріч із духовенством активісти прийшли з листом, яким запросили митрополита Володимира Війтишина та інше керівництво архієпархії взяти участь у відкритій публічній дискусії щодо будівництва церкви на озері – за участі широкого кола франківців та представників міської влади.

Зустріч можлива лише на нейтральному майданчику у форматі: влада+церква+громада в присутності журналістів, – говорить активіст Юрій Чабан.

Після тривалих перемовин дійшли згоди, що зустріч відбудеться у тристоронньому форматі – представники від кожної зі сторін плюс журналісти, поінформував Юрій Чабан. Дату зустрічі повідомлять пізніше.

Раніше юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ подали у поліцію три заяви щодо пошкодження паркану.

Читайте також:  «Церква має бути» – Марцінків висловив свою позицію щодо спорудження каплиці на міському озері

Нагадаємо, в Івано-Франківську активна громадськість стала на захист зеленої зони на міському озері. Містяни зібралися на пікнік за вільну від забудов відпочинкову зону на озері. На «пікнік» прийшло близько сотні франківців.

Марцінків казав, що можливі два варіанти компромісу. Перший – знайти згоду з церквою щодо облаштування скверу, висоти храму тощо. Другий – якщо церква відмовиться від ділянки біля озера і погодиться на іншу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.