Основний напрямок роботи швейного виробництва “Мазур” ще із 2000 року – пошиття головних уборів. Та після 24 лютого 2022 року, у перший же місяць великої війни, роботу швейного цеху переформатували, щоби допомагати захисникам. Раніше шили кепки та панами, але з початком повномасштабного вторгнення взялися за виготовлення речей для військових, йдеться в сюжеті Каналу 402.
Почали не дуже легко, але довелося, тому що була така необхідність. Ми мусили шити для військових, – говорить Людмила Логаза, технологиня підприємства. – Спочатку відшивали для захисників плитоноски та аптечки, шили наколінники.
По-іншому у той час, переконує власник підприємства Сергій Мазур, просто не могли. У цеху були швейні машинки та люди, які знають свою справу, а хлопцям для захисту потрібна була амуніція. Виробництво тоді поділили навпіл – частина продовжувала відшивати головні убори для цивільних, інші – необхідні речі для військових.
Всі підприємства, які мають хоч шматочок патріотизму в серці, всі перекваліфіковуються. І ми не виняток. Ми починали з плитоносок, – каже Сергій Мазур. – Ніколи не думали, що будемо займатися військовою тематикою, тобто військова форма для нас була якби чужа. Прийшла війна, люди просили, ми перекваліфікувалися, почали шити плитоноски, потому змінилася тематика і стало зрозуміло, що нашим хлопцям треба шити головні убори.
Нині у Франківську близько півсотні швейних підприємств.
З початку війни більше половини почали допомагати захисникам. І хоч частина із них вже повернулася частково до звичної діяльності, у разі потреби знову можуть направити усю свою потужність на потреби військових.
Найбільші темпи збільшення виробництва – це легка промисловість. І для нас це є дуже важливо, що Івано-Франківськ став центром легкої промисловості, де і для військових, і для цивільних дуже багато шиється одягу, відповідно спорядження. Дуже добре, що наші підприємці і підприємства дуже швидко переробили свою базу на потреби Збройних сил України, на потреби наших захисників, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Тому я закликаю підтримати наш місцевий бізнес, франківський бізнес.
Мер додає – легка промисловість сьогодні показує хороші темпи і кількість виробленої продукції у порівнянні із довоєнним часом зросла удвічі.
Comments are closed.