Соціум

Франківська ініціатива “Ко-Хати” завершила реновацію готелю на Макухи для ВПО (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Урбаністична платформа Metalab започаткувала ініціативу “Ко-Хати” і облаштовує у Франківську житло для людей, які переїхали сюди, рятуючись від війни. Співзасновниця платформи Metalab та ініціативи «Ко-Хати», архітекторка Анна Пашинська повідомила, що вже готовий для заселення третій об’єкт – готель на вулиці Макухи, пише Репортер.

На три об’єкти проєкт отримав грантові гроші. Вони потребують значно більших зусиль і капітальних видатків. За словами співзасновниці платформи Metalab та ініціативи «Ко-Хати», архітекторки Анни Пашинської, облаштування помешкань обходиться в середньому в 1000 доларів на одну людину.

Першим зусиллями ініціативи “Ко-Хати” в березні відновили колишній гуртожиток університету нафти й газу на 80 кімнат. За ремонт взялися небайдужі франківці, спільноти та переселенці – з Києва, Харкова, Кропивницького, Херсона, Маріуполя та інших міст в районі активних бойових дій. Благодійники допомагають грішми та матеріалами. Нині ньому нині вже живуть загалом 170 людей.
До теми: 

У Франківську розробили універсальні меблі для ВПО (ФОТО)

В грудні до наступного об’єкта – переобладнаної будівлі департаменту освіти заселили 121 ВПО. Будинок кілька років стояв занедбаним. Наразі притулок забезпечили меблями, постіллю, є опалення, гаряча вода. Є об’єднана загальна пральня – на всі корпуси. На кожному поверсі – кухня. Санітарний блок – один на кілька кімнат.

Чотириповерховий готель у промзоні на Макухи, – третій об’єкт для ВПО обладнаний зусиллями ініціативи “Ко-Хати”.  Тут трохи вужче, ніж в інших об’єктах, багато сходів і ніде погуляти з дітками через близькість колії та промзони. Тож там житимуть ті, хто не прив’язаний до місця та вдень має роботу.

На реновацію готелю залучили фінансування від німецьких донорів у 169 500 євро. Наразі готель вже готовий до заселення.

“Цей проєкт цінний тим, що ми залишимось в ньому на довше й маємо більше відповідальності. Це ще один виклик, й сподіваюсь ще один скіл”, – каже Анна Пашинська.

Загалом завдяки проєкту “Ко-Хати” житло у Франківську житло отримають 400 переселенців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.