Соціум

Франківськ потрапив до «неправильного» рейтингу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Журнал «Forbes» визначив рейтинг міст України за умовами для ведення бізнесу. Його лідером стала Одеса, яка особливо відзначилася у номінаціях «Економічна стійкість» та «Інфраструктура і комфорт ». Друге та третє місця посіли Харків і Львів відповідно. А Івано-Франківськ опинився на 29 місці із 32. Після нас — лише Горлівка, Дніпропетровськ і Кіровоград.

До цього рейтингу включили всі обласні центри та міста з населенням понад 200 тисяч. Київ не брали, бо метою «Forbes» було оцінити регіони.

Міста рейтингували, виходячи з їхньої привабливості для компаній, що працюють у сегменті В2С (робота з кінцевим споживачем — Авт.). Було проаналізовано 15 соціально-економічних показників. Серед них: інвестиційний клімат для розвитку малого бізнесу і відкритість міста стороннім інвесторам, рівень проникнення загальнонаціональних торговельних мереж, динаміка зареєстрованого безробіття і цін на житло тощо.

Заступник міського голови Івано-Франківська з економічних питань Любомир Слободян у розмові із «Репортером» сказав, що із цим рейтингом він не знайомий, тому коментувати йому важко. Проте, вже не згідний. «На сьогоднішній день у нас один із кращих зовнішній інвестиційний клімат, — сказав Слободян. — Правда, внутрішній як такий взагалі відсутній, тому що в нас немає такого великого промислового виробництва, як на сході чи в центрі України. Але, завівши до нас таких гігантів і монстрів, як «Тайко електронікс» чи «Електролюкс», я не згоден із тим, що в нас нехороший інвестиційний клімат».

До речі, у вівторок, на оперативній нараді, міський голова Віктор Анушкевичус знову нагадав, що Івано-Франківськ — краще місто України із благоустрою. Звісно, це добре. Але можна припустити, що міська влада вивчає тільки ті рейтинги, в яких вона займає перші місця.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.