Власники собак просто мусять гуляти зранку, навіть якщо не дуже хочеться. І добре, коли поруч парк чи хоча б зелений дві, пише “Репортер“.
А якщо ні? А в магазини з собакою чи в кафе? То чи легко мати песика у Івано-Франківську?
Місто стає дружнім
Франківці гуляють з собаками переважно у парках і скверах. У парку Шевченка навіть з’явилися спеціальні «собачі вбиральні». У центрі з цим важче. Звісно, ще має значення розмір песика.
Франківчанка Марина Нагорняк має невелику собачку породи бішон фрізе (кучерява болонка). Каже, Івано-Франківську стає більш дружнім до собак – dog friendly, як це популярно звучить англійською.
«У заклади переважно з собаками впускають, але не на всіх є позначка про це, – говорить Марина. – Те, що у парках з’являються вбиральні, – прекрасно, хочеться, щоб було більше, бо у нас прогулянкових зон у місті немало. Господарі стали свідоміші – дуже багато людей прибирає за своїми улюбленцями. І ще, хотілося б, щоб пакетики були екологічні, а не з пластику».
З великими собаками важче. Анастасія Озарук-Чайковська має золотистого ретривера, тож інколи стикається з труднощами.
«У громадському транспорті можна їхати з собакою, навіть великою, якщо є ветеринарний паспорт і намордник, – говорить Анастасія. – Але зазвичай водії закривають перед нами двері. Інколи можемо пропустити три маршрутки, поки четверта погодиться взяти. І то через задні двері. От, у тролейбуси та автобуси комунального транспорту можна заходити без проблем».
Хвіст веде в Карпати. Чому треба ходити у гори з собакою (ФОТО)
Каже, у мережеві супермаркети з собакою точно не можна, а от у малі магазини переважно впускають.
«Ще кілька років тому було дуже проблематично зайти з великою псом у кафе, – розповідає Анастасія Озарук-Чайківська. – А за останній рік почало з’являтися все більше значків «ми чекаємо вас з вашим улюбленцем» на вході. У таких кафе можуть налити води, запропонувати сухий корм».
Щодо вбиралень, то, за словами Анастасії, вони зручні й потрібні не лише у парках, а й у центрі міста.
А на клумбу не можна
Собачі вбиральні у парку Шевченка встановили у липні цього року. Ці зелені контейнери стоять на чотирьох входах: з вулиць Дорошенка, Шевченка, Чорновола та з боку фізкультурного коледжу.
«Контейнери розмістили на ключових місцях, де вигулюють собак. Поки немає потреби ставити ще, – каже Руслана Василюк, керівниця КП «Центр розвитку міста та рекреації. – Біля Німецького озера дуже велика територія, де вигулюють собак, там немає основних відпочинкових зон, тому вбиральні не плануємо. Поставимо ще дві у парку на Молодіжній, бо мешканці просять. Хоч там вже є майданчик для вигулу і дресури».
За словами Руслани Василюк, єдина проблема – мешканці, які витягують пакетики просто так.
«Буває, діти і молодь цікавиться, як воно працює, витягає пакетики і просто кидає поруч, – говорить Василюк. – Але люди звикають, бачимо, що вбиральні мають попит. У нас є багато постійних відвідувачів з собаками. Ще є проблема: дехто вигулює псів на центральній клумбі. А це негативно впливає на рослини».
Щодо неекологічності пакетиків, то поки що цю проблему не виправити. За словами Руслани Василюк, усі фірми, які зараз виробляють такі контейнери, передбачають, що всередині буде касета зі звичайними пакетами. Інші там не підійдуть.
У кафе проблем не було
До всіх закладів франківської мережі «23 ресторани» можна приходити з домашніми тваринами: як котами, так і собаками різних розмірів. Це прописано у регламенті.
«Можна приходити з тваринами і на літній майданчик, і всередину в кафе. Ми даємо їм води, можемо запропонувати булочку, – розповідає Світлана Швецова, менеджерка кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ». – Якщо собака великий і якісь відвідувачі проти, то можемо пересадити за інший столик. До нас часто приходять з тваринами, навіть великих порід. Я ще не зустрічала відвідувачів, які були б проти».
Менеджерка громадського ресторану Urban Space Богдана Бондар теж розповідає, що конфліктів через собак у кафе не було.
«Якщо собака гавкає, нічого страшного, всі розуміють, – каже Богдана Бондар. – У нас гості дуже лояльні до цього: вони приходять у наш заклад і знають, що до нас можна з тваринами. Ніколи не було такого, щоб тварина щось пошкодила, чи на когось напала. Ми завжди виносимо їм пити. Приходять і з собаками, і з котами».
У кафе Mondays також не проти домашніх улюбленців і там теж дають воду.
«Наше кафе часто відвідують з тваринами, але зазвичай з маленькими, – каже менеджерка закладу Ксенія Філатова. – Хоч ми не проти і великих, якщо собака вихований. Зазвичай люди, які приходять у заклад, впевнені в своїй тварині й проблем не виникало».
Comments are closed.