Соціум

Франківець став посмертним донором та врятував два життя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Лікарі першого територіального медичного об’єднання Львова пересадили нирки від посмертного донора з Івано-Франківська і врятували життя 19-річній франківці та 37-річному тернополянину.

Операцію провели 7 березня, про це розповів медичний директор Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Андрій Яворський, пише Репортер з посиланням на Суспільне Карпати.

Донором став 40-річний чоловік, який потрапив до медзакладу з інсультом.

“У чоловіка був важкий інсульт — великий крововилив, несумісний з життям. Після смерті пацієнта його дружина погодилася, аби медики провели трансплантацію”, — розповів Андрій Яворський.

Обоє реципієнтів мали ниркову недостатність і перебували на гемодіалізі. Одна з них — 19-річна жителька Івано-Франківська.

“Дівчині пощастило, що підійшла група крові й типування. Все збіглося для пересадки. Вона перебувала у нашій лікарні на діалізі, була внесена в реєстр (Єдина державна інформаційна система трансплантації — ред.). Ми знали, які в нашій області є пацієнти, відправили аналізи дівчини у Львів — усе підійшло”, — розповів Андрій Яворський.

Людей оперували дві команди львівських трансплантологів.

“Ми зв’язувалися з лікарями зі Львова. Станом на сьогодні з пацієнтами все добре. Нирки функціонують, стан задовільний, післяопераційний період проходить добре”, — сказав Андрій Яворський.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.