Війна Соціум

Директор Івано-Франківського геріатричного пансіонату спростував інформацію про спалах Covid-19

Google+PinterestLinkedInTumblr
Керівник Івано-Франківського геріатричного пансіонату Віталій Яворський каже, що COVID-19 лише в нього, а підопічні – не хворі.

Нагадаємо, напередодні заклад відвідали регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області. Перевірка виявила, що в закладі на момент візиту в 12 працівників діагностовано ГРВІ та запалення легень, в одного працівника підтверджено гостру респіраторну хворобу COVID-19. П’ять осіб госпіталізовані. Також в ізоляції перебувають двоє підопічних з ознаками ГРВІ, пише “Репортер” з посиланням на Бліц-інфо.

Крім того моніторингова група зафіксувала багато дрібних порушень. Зокрема, всупереч законодавству, лікарі пансіонату видають лікарські свідоцтва про смерть та встановлюють причину смерті підопічних . Так, впродовж січня-травня 2020 року в пансіонаті померло 13 підопічних, з яких 9 осіб – під час карантину (у 2019 році – 35 осіб). Причиною смерті у більшості померлих визначено хронічну серцево-судинну недостатність, кардіосклероз та гіпертонічну хворобу. Тестування на коронавірус померлим не проводилося.

Натомість керівник пансіонату Віталій Яворський інформацію про спалах коронавірусу спростовує. Каже, він дійсно має підтверджений діагноз “коронавірус” та перебуває у медичному закладі. Втім, хворих серед підопічних немає.

В Івано-Франківській облдержадміністрації кажуть, що лабораторно підтверджений випадок коронавірусу лише один – у директора закладу.

 “Ще семи працівникам зробили ПЛР-тести і очікуємо результатів. Серед підопічних двоє знаходяться на ізоляції з попередніми ознаками ГРЗ. Станом на зараз тільки один із них має підвищену температуру 37,1С. Заклад повністю забезпечений засобами індивідуального захисту“, – повідомили в ОДА.

Нагадаємо, Івано-Франківський геріатричний пансіонат від початку карантину перейшов у повну ізоляцію. Як повідомив у березні Віталій Яворський, аби вберегтися від коронавірусу працівники разом з підопічними та директором фактично закрились у закладі. Працювали вахтовим методом – по три тижні. Кожну зміну, яка мала приступити до роботи, перевіряли на коронавірус швидкими тестами.

Яворський переконує, що вахтовий метод правильний та себе виправдав. А де недогледіли – вже має з’ясувати перевірка.

Дім один на всіх. Як живеться підопічним франківського геріатричного пансіонату (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.