Професор Володимир Лущак та доцент Олег Лущак увійшли до світового рейтингу ТОП-2% найвпливовіших (найцитованіших) науковців у своїх галузях у 2022 році. Про це повідомляють на сторінці Кафедри біохімії та біотехнології ПНУ, пише Репортер.
Цитованість (кількість посилань інших дослідників на наукові статті автора) – це показник, який значною мірою демонструє, наскільки наукові дослідження певного автора затребувані та цікаві іншим дослідникам у галузі. Зокрема, дослідники цитують (посилаються на) інші статті для трактування своїх наукових результатів чи розробки/ доповнення/ спростування нових наукових ідей та гіпотез, з яких використовують методологічну базу тощо.
Щорічний рейтинг науковців за рівнем цитованості їхніх праць складається дослідниками Стенфордського університету та аналітиками видавництва Elsevier та SciTech Strategies.
Рейтинг базується на аналізі близько 7 млн профілів науковців у наукометричній базі Scopus, з яких за відібраними критеріями цитованості (загальна кількість цитувань, h-індекс, кількість цитувань із врахуванням співавторів та місця автора у списку співавторів та ін.) сформовано рейтинг понад 100 000 найбільш цитованих науковців. Цей рейтинг представлений у двох форматах.
У першому форматі рейтингу враховуються всі цитування та публікаційна активність науковця від початку наукової кар’єри (а точніше, у таблиці враховані дані з 1996 року) до цього часу. Фактично ця таблиця репрезентує впливовість та досягнення досвідчених науковців.
У цей рейтинг потрапив професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Лущак, який загалом посідає 14468-ме місце (без врахування самоцитувань) серед 195 605 науковців світу та найвище місце серед 187 науковців України, представлених у рейтингу. У своїй основній галузі (біохімія та молекулярна біологія) професор Володимир Лущак входить до 0,5% найбільш цитованих дослідників у галузі біохімії.
Другий формат рейтингу – враховує цитування науковця за останній рік і дозволяє оцінити впливовість і молодих науковців (оскільки у загальному рейтингу молодим науковцям важко конкурувати з досвідченими науковцями, які мають достатній багаж публікацій та цитувань). У цей рейтинг потрапили троє науковців нашого університету: професор Володимир Лущак, доцент кафедри хімії Тетяна Татарчук та доцент кафедри біохімії та біотехнології Олег Лущак. Загалом у рейтингу представлено 108 науковців України серед 200 409 науковців світу.
Як і у загальному (першому) рейтингу, у другому рейтингу професор Лущак посідає перше місце серед науковців України (4351-ше місце, для порівняння: другий за рейтингом український науковець (Олександр Демченко) посідає 12120-ту позицію). Позиції науковців у другому форматі рейтингу показують їхню поточну наукову активність (наскільки активними та продуктивними є науковці в останні роки).
Читайте також: З тираном не вдома. Як на Франківщині переселенкам врятуватися від домашнього насильства
Як бачимо, професор Володимир Лущак тримає планку – він не лише лідер серед тих, які вже досягли наукових вершин, а також продовжує активно займатися науковою діяльністю. Радіємо також успіхам нашого науковця Олега Лущака, який посідає високі позиції у рейтингу і таким чином демонструє, що справжню науку реально робити у Прикарпатському університеті! – йдеться в повідомленні.
У своїй галузі (біохімія та молекулярна біологія) за результатами цитування останнього року (без врахування самоцитувань) професор Лущак посідає 200-ту позицію, а доцент Олег Лущак 3947-му позицію з 282 473 дослідників.
Comments are closed.