Соціум

Дві франківські поліклініки поповнились сучасними УЗД-апаратами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В міській поліклініці №5, що на вулиці Привокзальній, а також у міській поліклініці №3, що на вулиці Франка відбулась презентація нових УЗД-апаратів. 

Рівень державної медицини в поліклініках та лікарнях міста поступово, але впевнено виходить на рівень приватної. Зокрема й завдяки закупівлі нового та сучасного обладнання. Згідно з алгоритмом – сімейний лікар пацієнта дає електронне скерування на безкоштовне обстеження.

“Ми завершили важливу справу. Насправді у двох поліклініках нашого міста не було УЗД. Не було у 3 та 2 поліклініці. Сьогодні ми закупили 3 УЗД апарати за кошти закладів. Це апарати різних класів. Один із них, преміумкласу, – з еластографією – встановили у 5 поліклініці. Інший, з такими ж функціями, лише без еластографії – у 3 поліклініці. Також ми купили портативний апарат, переносний. Для надання послуг надому. Також апарат, що знаходився у 5 поліклініці переїхав у поліклініку №2. Щодо портативного апарату, то послуга буде платною. Але знижки матимуть матері-героїні, учасники АТО, інваліди 1 та 2 групи матимуть знижку 50%. Тому сьогодні усі поліклініки мають узд апарати“, – розповідає директорка КНП «Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

“Ми дуже раді, що придбали це обладнання, адже працювали на значно гіршому апараті. Це значно покращить діагностику наших пацієнтів, зокрема й утворення злоякісних утворень”, – ділиться лікарка УЗД поліклініки №5 Надія Малінська.

В середньому цим апаратом обстежується 20-30 людей за день. Також лікарка розповідає, що на цьому апараті набагато краща візуалізація та значно більші можливості діагностики. Тепер в поліклініці можуть обстежувати й щитовидну залозу, робити її еластографію, робити УЗД молочної залози та звичайних поверхневих органів.

“Незалежно від того, що в нас коронавірус, ми продовжуємо оновлювати медичне обладнання та робити ремонти. А наші поліклініки показують дуже високий рівень первинної медичної допомоги. Тому, УЗД-апарати придбані за кошти медичних комунальних закладів найперше спрямовані на те, щоб в поліклініках, де є найбільша кількість пацієнтів, був сучасний УЗД-апарат, який допоможе передбачити ранні та важкі захворювання”, – розповідає народна депутатка Оксана Савчук.

“Зараз медичні заклади мають певну автономію. Хоч це й комунальний заклад –  ми бачимо фінансові плани й можемо їх регулювати як засновники. Для міста важлива економія коштом комунальних витрат – електрики, газу, тепла. Якщо економляться ці кошти – то вкладати їх в обладнання, необхідне для надання якісної та сучасної медичної допомоги та діагностики. Треба, щоб в кожному закладі було сучасне обладнання, рентген та УЗД-апарати. А за рахунок економії коштів ми змогли майже в кожен наш медичний заклад закупити те чи інше обладнання”, – коментує міський голова Руслан Марцінків.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні