Соціум

Двері важливіші за людей?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пройшло чотири місяці, відколи 20 грудня 2011 року в Івано-Франківську відкрили оновлену обласну філармонію. Коли через три дні «Репортер» випробував пандус та решту зручностей для людей з особ­ливими потребами, виявилось, що із цим тут ще багато проблем. Внутрішній пандус був надто стрімким, а повинен мати нахил не більше 8%, вимощений небезпечною слизькою плиткою та не обладнаний перилами. Не мали спеціальних перил і туалети для неповносправних, ці люди не мали доступу до квиткових кас, у приміщенні не було спеціальних інформаційних вказівників.

Нині, через чотири місяці, у філармонії повним ходом відбувається фестиваль «Прикарпатська весна 2012». «Репортер» вирішив глянути, як чиновники виконали свої обіцянки, і чи змінилося щось з того часу.

Внутрішній пандус філармонії 20 грудня 2011 року і через чотири місяці, 22 квітня 2012 року

Нині кут нахилу пандуса залишився таким самим, натомість зліва йому прилаштували перила, а плитку переклали поперечними смужками.

З усіх необхідних вказівників у холі висить лише одна табличка про туалет для неповносправних. Щоправда, в самому туалеті таки з’явилися перила і кнопка виклику персоналу.

У грудні минулого року начальник головного управління регіонального розвит­ку і будівництва ОДА Петро Гречанюк заявляв, що всі роботи виконані згідно з робочим проектом, який розробляв державний науково-дослідний інститут «Діпромісто». Мовляв, у недогляді винні автори проекту, і всі помилки виправлятимуть їхнім коштом.

«Репортер» звернувся до головного архітектора проекту НДІ «Діпромісто» Володимира Кочмара. Як він каже, всі стандарти у проекті були дотримані.

«Зовнішній пандус є нижчим на 30 см від того, який передбачений у проекті, — говорить архітектор. — Через це внутрішній вийшов стрімкішим. Зовнішній пандус нині має нахил 6%, внутрішній — 10%. Крім того, внутрішній мав бути викладений шорсткою плиткою та обладнаний перилами з обох боків».

Зовнішній пандус мав бути вищим на 30 см, тобто на дві сходинки, а двері, відповідно, — меншими

За словами Кочмара, вся справа в тому, що двері, які ведуть із зовнішнього пандуса у внутрішній, замовляли з-за кордону за існуючим прорізом. Натомість, за проектом, проріз мав піднятися, а двері — бути меншими. Тому, ймовірно, хтось просто не захотів підрізати двері, а пандуси побудували «на свій смак». Як каже Володимир Кочмар, він особисто вказував виконробу на неточне виконання проекту та пропонував способи, як це виправити, проте до нього не прислухалися.

Філармонію, виявляється, досі не добудували. Як розповів заступник директора філармонії Володимир Чайківський, наразі потрібно доробити ще світло і звук, а саме відео- і аудіотрансляцію в гримерні. Попри те, що у грудні минулого року Петро Гречанюк обіцяв, що декларацію на готовність об’єкта до експлуатації підготують протягом наступних трьох місяців, нині, через чотири, не готовий навіть технічний паспорт. Як каже Володимир Кочмар, наразі все залежить від замовників — управління регіонального розвитку і будівництва. Поки виконавці не здали філармонію в експлуатацію, ще є можливість примусити їх виправити помилки.

На реконструкцію приміщення обласної філармонії витратили 12,6 млн. грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.