Соціум

Друк, який не має обмежень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нікого нині не здивуєш яскравим білбордом чи велетенським банером, вивішеним на будинку. Хоча ще недавно такі технології вважалися фантастикою. «Репортер» заглянув за лаштунки виробництва фірми «Реклама-Центр» і дізнався, як це все робиться.


Сольвентний друк стійкий до стирання та погодних умов

Широкоформатний друк став можливим на початку 1980-х років, під час розвитку комп’ютер­ної техніки і комп’ютерної технології друку. Тоді з’явилися перші зразки широкоформат­них принтерів, яким, звісно, було ще далеко до сучасних аналогів. Нині ж завдяки широкоформатному друку можна втілювати сміливі рекламні ідеї, а також ефектно оформлювати інтер’єр.

В Івано-Франківську сольвент­ний друк існує близько 10 років. «Назва цього виду друку говорить сама за себе, тут використовують фарби зі спеціальним розчинником – сольвентом, – розповідає Христина Шкляр, менеджер фірми «Реклама-Центр». – Коли фарба потрапляє на матеріал, ця хімічна речовина, сольвент, висихає і на поверхні залишається тільки фарбувальний пігмент. На виході отримуємо повноколірне високоякісне зображення, яке має високу стійкість до стирання та до погодних умов». Максимальна ширина друку сольвентною технологією – 3,1 метра, що дозволяє виготовляти зображення для банерів та білбордів з розмірами більшими, ніж стандартні.


Єдина на Прикарпатті машина УФ-друку «малює» на будь-чому

Минулого року в «Рекламі-Центр» з’явилася нова машина для УФ-друку. Наразі вона єдина в області. Принцип базується на дії ультрафіолетового випромінювання, під дією якого спеціальні чорнила переходять у твердий стан і це дозволяє наносити зображення на будь-яку поверхню. Перевагою є те, що друкувати можна прямо на склі, пластику, дзеркалі, ДСП, дереві, металі, керамічній плитці, полотні тощо. Важлива деталь – чорнила не всмоктуються в матеріал, а залишаються на його поверхні, це забезпечує яскраві та насичені кольори. Окрім того, є можливість друку з білим кольром та друку рельєф­них зображень. «Цей друк має дуже широкий спектр застосування, обмеженням є тільки уява дизайнера», – каже Христина Шкляр.

Як говорять в «Рекламі-Центр», ця новинка вже зараз користується попитом. «Простий приклад. У виробників меблів була проб­лема з нанесенням зображення на фасад, – каже Христина Шкляр. – Раніше прикар­патські виробники передавали свої матеріали в інші регіони. В далекій дорозі меблі часто пошкоджувалися. А нині така машина є в Івано-Франківську, тож робота для меблевиків стає простішою. Завдяки своїй універсальності УФ-друк застосовують для декорування квартир, кафе, супермаркетів, вестибюлів у театрах, готелях тощо».

УФ-чорнила мають високу стійкість до факторів зовнішнього впливу. Вони значно менше схильні до вигорання, ніж традиційні сольвентні чорнила, не розчиняються у розчинниках і воді. Крім того, УФ-друк є екологічно безпечним, надруковані зображення не забруднюють повітря токсичними чи пожежно-небезпечними парами.

Відрадно, що в Івано-Франківську з’являються такі передові технології. Адже завдяки їм офіси, кафе, ресторани, готелі та навіть окремі оселі можна робити яскравішими, привітнішими та комфортнішими.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.