Відео Соціум

Довше і важче. Що розповідають прикарпатські медики про боротьбу з “британським” штамом Covid-19 (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Новий мутований штам коронавірусної хвороби COVID-19, про який вперше повідомили у Великій Британії і який вже поширився низкою країн, вже в Україні.

Про британську мутацію на Прикарпатті заявив у четвер, 4 березня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність від досі відомого різновиду – новий штам заразніший, хвороба йде довше, пише ТСН.

Так званий “британський” штам на Прикарпатті знайшли у двох хворих, зразки яких досліджували у столичному Інституті епідеміології. Це – пацієнти обласної інфекційної лікарні.

За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Він став більш заразним і саме з цим медики пов’язують таке стрімке збільшення кількості хворих у регіоні.

“Наростає відсоток людей, які мають антитіла, захист від цього віруса. Він хоче змінюватись. Зміна цього вірусу пов’язана зі швидкістю розповсюдження серед людей, а не з наростанням високої смертності”, – розповіла доцентка кафедри Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

Але відрізняється й клінічна картина. Медики кажуть, що хворі помолодшали. Якщо раніше вік ризику був 80+, то зараз тяжкий COVID-19 часто у 30-40-річних. Серйозно хворіти почали навіть маленькі діти. У цій же інфекційній лікарні зараз 2 таких пацієнти. Це взагалі особливість мутованого штаму – недуга протікає довше, лікується важче.

Читайте: Короноване Прикарпаття: про блок-пости, мобільний госпіталь та червону зону (ФОТО)

“Ми бачимо, що велика частина хворих мають домішки крові у харкотинні. Раніше це не так часто було. Навесні ми вважали, що якщо до 14 дня не розвинулася пневмонія, то захворювання буде більш-менш сприятливим. Зараз бачимо, що пневмонія буквально розгоряється десь з 10-14-го дня”, – каже Оксана Кондрин.

Але вакцина, яку нині завезли до України, здатна протистояти новому штаму коронавірусу. В цьому запевнив головний санлікар Віктор Ляшко. І спеціальних карантинних обмежень через мутацію коронавірусу, теж наразі не планують.

“Додаткових протиепідемічних норм не існує, якихось, які спрямовані виключно на британський штам. Наголошую, що за наявними даними британська мутація вірусу не впливає на ефективність вакцини ні Pfizer, ні AstraZeneca”, – повідомив Ляшко.

Наразі вірусологи досліджують на предмет нових мутацій ще пів сотні зразків хворих з Прикарпаття, аби зрозуміти, наскільки новий штам дійсно поширений. Результати чекають щонайпізніше у понеділок.

На думку місцевих медиків, новий штам з’явився на Прикарпатті через закордонних туристів і заробітчан, які приїжджали з Європи на свята.

Як повідомлялося раніше, у Закарпатській області медики, які лікують інфікованих коронавірусом людей, заявили про те, що перебіг хвороби змінився. Лікарі називають нові симптоми, які раніше не спостерігалися у пацієнтів, хворих на COVID-19.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні