Соціум

До Польщі на закупи — вигідно й комфортно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Давно усталеною є думка, що одяг та продукти значно вигідніше купувати закордоном, ніж в Україні. Особливо, якщо кордон недалеко. Плюс до всього, там постійно існують якісь акції та розпродажі. Але людей часто лякають відстані, витрати на саму поїздку, та ще й треба якось орієнтуватися, в які магазини йти, де їх шукати. Чи все насправді так складно та якою є реальна економія, ми випробували на собі — гайнувши цими вихідними в шопінг-тур до Польщі, до Любліна.

IMG_0086

З Франківська вирушаємо з транспортною фірмою «Мерседес-таксі». Поїздка починається у суботу о першій ночі з дзвінка водія — він забирає усіх пасажирів просто з-під їхніх будинків. Контрольна перевірка — сумка, паспорт, страхівка, гроші — можна виходити. Наш мінівен уже чекає, пасажири на місцях, нас восьмеро, знайомитись якось не випадає, бо народ уже дрімає. Але в дорозі це, звісно, виправляється.

На пункт перетину «Грушів-Будомєж» приїжджаємо десь о п’ятій ранку. Богдан, так звати нашого водія, каже, що це найшвидший варіант, бо машин тут зазвичай не багато. Правда, проїхали години за півтори, до речі, назад — узагалі за півгодини справилися.

IMG_0090

Вже десь о десятій — Люблін. У водія на руках список торгових центрів, які склала фірма. Перший з них — «LublinPlaza», великий, на три поверхи. Одразу домовляємося між собою, що відводимо на нього дві години. Всі миттєво розбігаються — хто спочатку кави попити, а хто й уже по бутиках. Дам одразу добру пораду — складіть собі список, що саме думаєте купити, бо очі розбігаються. А ціни таки дивують, ще й акції збивають з пантелику. От уявіть — добротний чоловічий батник коштує 29 злотих, при тому другий ти можеш взяти за 1 злотий. Якщо рахувати, що злотий 6,3 грн. (курс міняється постійно в межах 6,00-6,50), то за 180 грн. ти в нас точно два таких не купиш. Плюс така ж акція на взуття, сорочки і т.д. Але тут свою роль зіграла українська натура — а раптом далі дешевше є, тож поки ходили й порівнювали ціни, треба було вже вертатись.

А дехто з наших супутників скупився добряче. Франківчанка Мар’яна Печонкіна показує футболки, які взяла сину, — по акції виходить по 10 злотих одна.

IMG_0082

 

«В нас ніде за такі гроші не купиш, — каже Мар’яна. — Я в такі тури їжджу дуже часто, практично всю сім’ю так одягаю, дуже вигідно».

Інша учасниця туру Олена Мельник показує стильні штани за 30 злотих і сукню за 40. Де вони тільки їх знайшли? Жінка сміється, що тут треба руку набити, новачки з першого магазину завжди ні з чим виходять, а потім уже справляються.

«А знаєте, чим хороший Люблін? — каже вона. — Бо він стоїть збоку від траси на Варшаву і його наші часто оминають, то тут більший вибір речей і гарні акції. Скільки можна зекономити, в цифрах точно не скажу, але при правильному розподілі часу та бюджету — дуже суттєво. А такі от шопінг-тури, вони ще й дуже комфортні. Як правило, створюється приємний мікроклімат — бо всі їдуть з однією метою, плюс індивідуальна увага водія, якщо там треба стати в туалет чи кави попити, місце в багажнику завжди є, і тебе ще й возять з одного центру до іншого, що дуже важливо».

IMG_0081

Час рушати, бо в нас попереду ще три величезні торгові центри. На жаль, описати усі ціни та акції тут просто місця не вистачить. Чого вартує лиш один гіпермаркет «Auchan»? Стільки іменитих бутиків в одному місці навіть важко уявити — тут тобі «Mango»,«Bershka», «Zara», «House», інші. При чому всюди акції — для прикладу, фірмова футболка, яка коштувала 50 злотих, — 19,90. Купуєш спідницю з цінником у 60 злотих, а тоді на касі віддають 30 решти, бо ти не придивився, що для всього одягу з цього ряду йде знижка у 50%. На взуття взагалі неймовірні акції — якщо береш дві пари, то за другу платиш половину, а береш три — третя взагалі безкоштовна.

Сам продуктовий «Auchan» тільки обійти можна ледь за годину. Тут є все — від побутової хімії до найелітніших продуктів. Ціни у порівнянні з нашими магазинами — нижчі десь на 20-30%. Хоча по продукти ми ще заїжджаємо окремо у два магазини — «Biedronka» та «Lidl», вони обов’язкові у програмі туру та, як запевнили бувалі учасники, там ще дешевше. От вже й восьма вечора, час додому, народ потомлений, але задоволений, показуємо один одному, які обновки купили.

IMG_0076

У Франківську ми вже о п’ятій ранку. Є ще цілий вихідний, аби відпочити перед робочим тижнем. А поїздка таки довела, що це було вигідно. До речі, за дорогу заплатили зовсім не дорого — 500 грн.

Як розповідає співвласниця фірми «Мерседес-таксі» Наталія Камінська, такі тури вони організовують кожного тижня — до Жешува і до Любліна. Ціна відповідно 450 і 500 грн.

«Виїжджаємо в суботу, а вертаємося в неділю, — розказує вона. — Можна їхати і серед тижня, якщо набереться група охочих хоча б з шести людей. Можна і в дводенні тури, звісно, якщо є охочі, ночувати у хостелі чи приватній віллі, аби відпочити. В принципі, у нас в планах є ще шопінг-тури з екскурсіями. Люди в один день скуповуються, а на наступний домовляємося з екскурсійним бюро, ходимо містом. Також можемо забирати людей з аеропорту, з будь -якого міста Польщі».

IMG_0075

Якщо немає можливості їхати, а скупитися в Польщі хочеться, то фірма пропонує ще один варіант, — зробити замовлення.

«Для прикладу, такі маркети як «Biedronka» і «Auchan» мають свої сайти, можна зайти вибрати товар і надіслати нам на електронку список, що саме вам треба, все привезуть, — каже Наталія. — Сама послуга доставки коштує 50 грн., хіба що вже товару дуже багато — тоді максимально доведеться заплатити 100 грн. Так само доставляємо техніку — планшети, ноутбуки — тут вартість 100-150 грн. Насправді все дуже просто».

Шукати їх теж неважко: 050 373 32 51, 067343 12 31, e-mail: [email protected], [email protected].

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.