Соціум

Для винищення бур’янів необхідно використовувати гербіциди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Боротьба з бур’янами може бути ефективною та відносно неважкою. Головне — регулярність, відповідний підбір засобів та зручний і точний розпилювач.

Утримувати доглянутий сад нескладно, але вимагає часу. З весни і майже до осені потрібно вести боротьбу із бур’янами. Ручна прополка — справа нудна, а іноді нагадує «битву з вітряками». На місці видаленого стебла бур’яну з’являються три нові.

Бур’яни в саду небажані, оскільки вони конкурують з більш цінними рослинами — їстівними та декоративними — позбавляючи їх місця, світла, води та поживних речовин. Також вони часто характеризуються винятковою регенеративною здатністю, і тому поширюються масово і швидко. Отже у багатьох випадках використання гербіцидів є необхідністю.

Які бувають типи гербіцидів

Перед знищенням бур’янів важливо їх ідентифікувати (визначити вид або принаймні групу, до якої вони належать). Однодольні бур’яни спричиняють велику шкоду садам, а також посівам. Назва походить від того, що після сходів вони дають лише одну сім’ядолю (зародок листя у насінині). До групи входять переважно трави. Дводольні бур’яни під час проростання утворюють дві сім’ядолі. Це широка група, що складається з різних небажаних рослин.

Більшість гербіцидів призначені для дводольних бур’янів. Важливо зробити правильний вибір, оскільки засоби захисту рослин, призначені для однодольних бур’янів, можуть не знищувати дводольних, і навпаки.

Спосіб дії

При підборі гербіцидів також важливо брати до уваги спосіб їх дії. Для дводольних бур’янів застосовують селективні та неселективні гербіциди. Ті, що мають селективний ефект, знищують лише бур’яни, а неселективні — всю зелень, яка контактує з речовиною. Краще вибрати перші, які є більш безпечними та часто містять кілька активних сполук. Для боротьби з однодольними бур’янами найпоширенішими є загальні (неселективні) засоби, які проникають у рослину через листя і потрапляють в кореневу систему. У результаті бур’ян висихає і його легше видалити. Найпопулярнішими є ті, що містять гліфосат. Водночас вони є одними з найбільш токсичних засобів захисту рослин та мають властивість накопичуватися в грунті, тому їх слід використовувати дуже обережно.

Де придбати

Найкраще купувати засоби боротьби з бур’янами у перевірених точках продажу, таких, як UKRAVIT.  Дози гербіцидів повинні відповідати інструкціям, наданим виробником. Вони не можуть бути меншими, оскільки ефективність дії зменшиться. І навпаки, надмірна концентрація — це непотрібне марнотратство гербіциду.

На веб-сайті https://ukravit.com.ua/ru/gerbitsidi/ можна придбати за помірними цінами такі високоефективні гирбіціди, як:

  • Агростар;
  • Варяг;
  • Гліфовіт;
  • Диво;
  • Екзит;
  • Макстар та багато інших.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.