Соціум

Для IKEA роблять стільці з незаконно зрубаного карпатського бука – Earthsight

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Британська неурядова організація Earthsight стверджує, що в мережі магазинів IKEA продають стільці, виготовлені із бука, незаконно зрубаного в Карпатах.

Розслідування було опубліковано 23 червня, пише Репортер.

Постачанням української сировини для виробництва стільців для IKEA займається Великобичківське господарство в Рахівському районі. Перевірки Державної екологічної інспекції встановили, що Великобичківське ЛМГ незаконно видало ліцензії на “санітарні” рубки на понад сотню ділянок із квітня по червень 2018 року.

Дані, отримані під час розслідування, нібито свідчать, що господарство проводило незаконні санітарні рубки в тому ж обсязі в аналогічний період у 2019 і 2020 роках.

Головним заготівельником вирубаного бука є меблева компанія “ВГСМ”. Компанію заснували в 1992 році як постачальника для ІКЕА. “ВГСМ” – одне з найбільших деревообробних підприємств країни, переробляє 40 тис. кубометрів деревини щорічно, з яких роблять майже пів мільйона букових стільців.

Майже весь свій товар вони експортують у ЄС, замовником 96% всієї продукції є IKEA. Товаротранспортні документи свідчать, що “ВГСМ” продає букову сировину, дуб та ясен на фабрику IKEA в Словаччину. Значну частину експортної продукції складають напівготові частини меблів IKEA або букові пиломатеріали, які переправляють до Румунії, де їх фінальною обробкою займається компанія Plimob.

IKEA заявила, що ініціювала перевірку фактів, зазначених у розслідуванні Earthsight. Компанія вважає неприпустимим використання незаконної деревини в її товарах і “вживає активних заходів для забезпечення перевірки дотримання постачальником норм законодавства”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.