За спостереженнями американських учених, діти, які виховувалися в вірі, в дорослому житті відчувають себе більш щасливими, ніж атеїсти.
Учені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Чана ще в 1999 році опитали 16 882 дітей, середній вік яких становив 14,7 року.
В анкеті опитувані вказали свої стать, вік, расу, інформацію про освіту, доході та здоров’я матері. При цьому дослідники вивчили також релігійні звички дітей – дані про віросповідання, загальну релігійність у сім’ї, відвідування церкви, молитов і медитацій, йдеться на сайті platfor.ma.
Читайте також: «Шнобеля» дали за контроль ерекції та оцінку ефективності вуду
Потім, у 2007-му, 2010-му і 2013-му роках, коли учасникам опитування було від 23 до 30 років, половину з них попросили надати дані про самопочуття. Цього разу вони розповідали про фізичні особливості – наявність зайвої ваги, ожиріння, захворювання, в тому числі венеричні, шкідливі звички, а також про психологічні аспекти – задоволеність життям, позитивні емоції та самооцінку.
З’ясувалося, що у тих, хто в дитинстві відвідував релігійну службу хоча б раз на тиждень, показник задоволеності життям був вищим на 18%, ніж у їхніх нерелігійних однолітків, а у тих, хто молився або медитував – на 16%. Крім того, релігійні рідше курили, вживали наркотики та стикалися з інфекціями, що передаються статевим шляхом.
Тож автори роботи вважають, що релігійні практики в віруючих сім’ях можуть позитивно позначитися на психологічному самопочутті у майбутньому.
Comments are closed.