Соціум

Десять місяців без зарплати. Працівники Арматурного заводу вимагають зупинити розкрадання підприємства

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 11 жовтня, працівники ПрАТ «Арматурний завод» зібралися на Вічевому майдані, аби звернути увагу міської влади та поліції на те, що їм не виплачують зарплату та не допускають до роботи.

Також люди побоюються, що обладнання заводу можуть розпродати, пише Репортер.

Півсотні працівників «Арматурного заводу» збираються вже не вперше. Люди шукають можливості вплинути на керівництво заводу. Кажуть, що їх перестали пускати на роботу з 13 травня. Завод не працював. Працівники були на простої, окремих людей ще до серпня допускали до роботи, мотивуючи це тим, що йде підготовка до нових замовлень. Але з вересня допуск на підприємство припинили. Керівники не виходять з людьми на зв’язок.

«Керівництво зникло. Нас не допускають на роботу. З грудня нам зарплату не виплачують. Ми не можемо забрати особисті речі, не можемо отримати трудові, – говорить Володимир Дерчук, головний конструктор заводу з 2000 року.- Ми могли б зрозуміти, якби вони оголосили банкрутство. А вони тягнуть час, обіцяють, що все буде добре, щоб вивезти і продати обладнання. Коли розпродадуть все майно, то навіть не буде чим виплатити нам гроші».

Працівники Арматурного заводу написали заяву до поліції, прокуратури, ходили на прийом в ОДА.

Нині вони вирушили до міського відділу поліції, аби дізнатися, чи відкрили кримінальне провадження. Слідчий повідомив працівникам заводу, що кримінальна справа вже відкрита і наразі ведуться слідчі дії.

«Кримінальна справа у роботі, половина людей вже допитана, – говорить слідчий. – Ми беремо тимчасовий доступ до рахунків, я звернувся до Держпраці, в податкову, що у зв’язку з резонансністю справи і тим, що є 102 потерпілих прошу надати мені документи. Але наразі документи ще не надали»

За словами слідчого, усе майно заводу арештоване. Тож продати його законним шляхом не можуть.

Наразі в поліції організовують допити решти працівників заводу, які ще не давали покази.

За даними платформи «Ліга:закон» станом на 1 вересня борг зі сплати ЄСВ складав 1 545 581 грн 57 коп. За даними «Опендатабот», на 1 вересня податковий борг був 508 754,34 грн, борг по заробітній платі – 57 574 грн. Чистий прибуток компанії ПРАТ “ІФАЗ” у 2020 році склав – 57 458 000 грн. 

На платформі clarity-project також міститься інформація про виявленні порушення під час перевірок. Зокрема, управління Держпраці в листопаді 2020 року виявило чотири порушення – при звільненні працівників не виплачена компенсація за невикористані дні відпустки, у  день звільнення не проведено повний розрахунок, заробітна плата виплачується нерегулярно та не в першочерговому порядку.

За відкритими реєстрами, з 2015 року тут керує голова правління акціонерного товариства Сергій Шилюк.

А от кінцевий бенефіціарний власник, що здійснює вирішальний вплив на управління або господарську діяльність,  змінився. У 2018 році ним був Силван Ебігейл, реєстрація – острів Гренада у Карибському морі. Нині ж вказаний бенефіціар – Марат Зайдман, зареєстрований у Німеччині.

До теми: Арматурний виселять, собак залишать. У Франківську забудують ще одну промзону

ПАТ «Івано-Франківський арматурний завод» майже 50 років виробляє трубопровідну арматуру для водопостачання, підприємств енергетичної галузі, нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та металургії. Комплекс звели у 1968 році. Донедавна завод із територією у 20 га на Коновальця, 229 був одним із найбільших промислових об’єктів Івано-Франківська. 

У 2017 році територію арматурного продали разом із виробничими приміщеннями за кредитні борги. Новому власнику БК «Мельник» цікава була територія під будівництво. Там планували звести найбільший у Західній Україні торговий центр на 100 тис м2 і житлові мікрорайони з розвиненою інфраструктурою. Однак, згодом територію перекупив Петро Беллз. І територію заводу нині перетворюють на індустріальний парк «Аркан». Арматурний завод переїхав в один цех і продовжив працювати на території парку.

Авторка: Ольга Суровська

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні