Ціни на олійні культури та кукурудзу зростають – як і попит на них. Дані проаналізували в аграрному інформаційному агентстві Agravery.
Згідно зі статистикою за минулий тиждень, ціна на кукурудзу зросла до 8800 грн/т (+200 грн) через ріст котирувань на світовому та експортному ринках. Причому, зросла – і на внутрішньому ринку, і на експорт, пише Репортер.
Що стосується соняшникової олії та макухи, то за минулий тиждень ціни на внутрішньому ринку не змінилися. Тільки вартість соняшникового шроту зросла до 9600 грн/т (+100 грн) через ріст на експортному ринку.
Дорожчають ці культури і у світі. За минулий тиждень експортні ціни на соняшникову олію зросли вслід за світовим ринком і на кінець торгового тижня становили 1410 дол/т (+15 доларів). Соняшниковий шрот піднявся до 308 дол/т (+13).
Крім того, зросло котирування кукурудзи – до 256,3 дол/т (+12). Це може безпосередньо вплинути на урожай кукурудзи та зниження аналітиками прогнозу світового виробництва зернової культури до 1,205 млрд тонн. Тобто, на 1,61 млн тонн менше в порівняні з минулими даними.
Також, як інформують в агентстві, минулого року експортна виручка від продажу олійних культур зросла на 33%. Наприклад, Індонезія минулого року вперше закупила кукурудзу в України – і одразу десятирічний обсяг. Крім того, закупівлі можуть продовжитися, адже в Аргентині та Бразилії був малий урожай, а у США кукурудза подорожчала. У той самий час в Україні урожай є рекордним…
Як повідомляє головне управління статистики в Івано-Франківській області, за 2021 рік посіви кукурудзи зайняли перше місце серед зернових на Прикарпатті. Загалом – 46,5% площі всіх зернових.
Серед технічних культур соняшник теж серед лідерів. Минулоріч ним засадили на 35% більше площі, ніж у 2020 році.
Кукурудза – одна з найпоширеніших сільськогосподарських культур на території України. Причини – в наявності різних сортів, великій кількості стійких і врожайних гібридів, можливість вирощування на різних ґрунтах та високий попит на цю культуру в різних галузях. Також кукурудза не вимагає механічної обробки під час росту.
Все ж, її треба правильно висаджувати, щоб забезпечити великий урожай. Зокрема, експерти прогнозують обрати ранній посів, адже тоді паростки розвиватимуться краще. Також не насаджувати кукурудзу занадто густо, бо тоді рослинам не вистачатиме сонця.
Посіви соняшника колись були характерними переважно для степової зони України, тепер це популярна культура практично для всіх областей. Це досить невибаглива, але красива рослина і перспективна культура для продажу.
Варто пам’ятати, що соняшник – однорічна рослина і сіяти його два роки підряд на одному місці не можна. Розмножується ця рослина тільки насінням, тому воно повинне бути якісним, бо від цього залежить майбутній урожай.
Тож, для успіху посадок, потрібно обирати надійних постачальників. Наприклад, АгроПлант, який працює на українському ринку майже 18 років. Тут, серед іншого, можна придбати якісне насіння соняшника та насіння кукурудзи.
Компанія працює з перевіреними заводами та виробниками і лише з офіційними дистриб’юторами. Крім того, співпраця з постачальниками ведеться напряму, тож ціна на сайті нижча, ніж на інших ресурсах.
У компанії застерігають покупців бути пильними та купувати лише оригінальний товар. Тож в АгроПлант принципово відмовляються працювати з підозрілими постачальниками.
З будь-якого питання що стосується насіння, добрива та посадок у компанії можна отримати кваліфіковану консультацію. Товар відправляють по всій Україні протягом 24 годин. Оплатити можна будь-яким способом.
Comments are closed.