Соціум Статті

Ціни на пальне – до небес. Чи збільшаться тарифи на проїзд у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна вже другий тиждень бореться з дефіцитом пального. Збільшення цін майже удвічі сильно б’є як по власниках автівок, так і по перевізниках.

Через це в Івано-Франківську приватні перевізники звернулися з проханням про підняття тарифів у громадському транспорті. У виконкомі з таким рішенням поки не спішать, але складна ситуація з цінами на пальне може не залишити альтернативи, пише Репортер.

пальне новини Івано-Франківська

За словами заступника міського голови Михайла Смушака, поки що про підняття тарифів не йдеться. Але звернення від приватників уже є, тож його будуть розглядати.

Перевізники мають зробити аудит, надати всі розрахунки, тоді будемо дивитися, – каже Михайло Смушак. – Поки що міська влада не готова говорити про підняття тарифу. Але бачимо, які на сьогодні є ціни на пальне, ріст курсу долара, і розуміємо, що подорожчали всі запасні частини до автобусів. Але це все треба порахувати. Тоді будемо думати, що робити.

За словами Смушака, можливо, у влади не буде іншого вибору, крім як підняти тариф на перевезення у громадському транспорті.

Як пояснює голова спілки приватних перевізників Франківська Олег Стахів, зараз підприємства працюють не для заробітку, а просто, щоб існувати.

Зростає в ціні пальне, євро, долар. Це велике навантаження, – говорить Олег Стахів. – Ми також живі люди, маємо сім’ї. Зараз техніка їздить просто, щоб водії виживали. Колесо восени ще коштувало 2800-3000 грн. Зараз – 5000 грн. І невідомо, що буде далі.

За словами Стахіва, щоб ціна на перевезення себе виправдовувала, вона мала б бути помножена на два. Але перевізники просять хоча б про невелике зростання.

Читайте: Злодії працюють швидко. Як франківцям вберегти гаманець у набитій маршрутці

У нас є проблема з рештою у 2 грн. Можна було хоча б вирівняти тариф до 10 грн, – каже голова спілки. – Для нас це буде суттєво, хоч великих змін не очікуємо. Буває, люди жаліються на наші жовті маршрутки, але ми їздимо, незважаючи на ситуацію.

Втім, зараз, через проблеми з цінами й пальним, кількість автобусів на маршрутах довелося скоротити. А маршрут № 26 зараз не їздить взагалі. І, за словами Олега Стахіва, невідомо, чи він з’явиться навіть у разі підняття тарифу на 2 грн.

Доводиться зменшувати кількість автобусів і на комунальних маршрутах.

На день «Електроавтотрансу» треба 4,5 тонни пального. Зараз маємо 30%, – пояснює Михайло Смушак. – Те, що Кабмін дозволив піднімати ціни на паливно-мастильні матеріали на заправках, ще більше погіршило ситуацію для комунальних підприємств. Бо водії приватного транспорту також їдуть на заправки і обирають пальне, яке ми раніше проплачували по перерахунку для комунальних автобусів.

За словами Михайла Смушака, на всіх комунальних підприємствах у місті максимально обмежили всі роботи, щоб економити бензин. Але невідомо, чи умовно завтра буде, чим заправити комунальні автобуси, аби пустити їх на маршрут.

Анклав росії. Як у Франківську борються з церквою московського патріархату

Така сама ситуація і в інших областях. Наприклад, на Львівщині уже підняли ціну на проїзд у приміських та міжміських маршрутках. У міському транспорті перевізники теж ініціюють підняття тарифу, який наразі становить 10 грн, але виконком поки не погодив. Втім, 20% громадського транспорту в місті зараз не працює.

Проїзд у міжміських автобусах на Прикарпатті також зростає. Наприклад, доїхати з Івано-Франківська у Коломию чи Рогатин зараз коштує 100 грн. А в сусідні Львів чи Тернопіль – близько 200 грн.

У найближчі місяці аналітики не прогнозують зменшення цін на пальне. Тож франківцям, напевно, треба готуватися платити більше.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.