Соціум

Церква на Валах. Будівельники пообіцяли провести археологічні розкопки – Козакевич

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сьогодні церковники відновили роботи на Валах.

На території колишнього кафе Казка церквою вже споруджено 3-ох поверхову будівлю. Це буде освітній центр для дітей сиріт. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook співзасновник ініціативи “Франківськ Який Треба Берегти” Юрій Козакевич.

Окрім території під вже споруджений освітній центр є ще відведена доволі простора ділянка. Зараз вона вся вкрита бетоном, це основа колишнього кафе Казка.

Зараз церква домоглась від влади міста – документ підписав мер Марцінків – виділити до 15 грудня 2019 року частини схилу Валів для облаштування під’їзної дороги для важкої техніки.

“Схил вже відгороджують парканом, далі траву засиплять щебенем і влаштують тимчасову дорогу. Після закінчення будівельних робіт обіцяють щебінь забрати, чорнозем завезти, траву засіяти, – пише Козакевич. –  Саме по цій дорозі церковники-будівельники будуть вивозити будівельне сміття. Однозначно це хоча й дешеве, але шкідливе і недобре рішення з точки зору турботи про екологію міста. Збереження кожної зеленої зони міста повинно було би бути пріоритетом для всіх учасників життя міста, без виключень. Звозити/діставати будівельне сміття з Валу можна і за допомогою крану з іншого боку в бік вул. Дністровської. Звісно по грошах це може бути дорожче, але між бережним ставленням до зелених Валів і економію грошей – в цьому епізоді церковники обрали економію грошей”.

Читайте: Церква на Валах: франківці вимагають дитмайданчик і порядок з документами (ФОТО)

Попередньо на розчищеній території перед освітнім центром для дітей церковники планували збудувати церкву, за словами Юрія Козакевича. Вона мала мати три метри глибини, дванадцять метрів ширини, вісімнадцять метрів висоти, орієнтовно 6 поверхів.

“Про естетичну і архітектурну величезну помилку такого проекту на цьому місці церковникам неодноразово говорили всі фахівці і від архітектури і від історії і від здорового глузду. Принагідно повторив ще раз, – пише Юрій Козакевич. – Однак церковники-будівельники нарешті вже усвідомили і зрозуміли, що територія, на якій вони збираються збудувати чергову церкву є цінною з точки зору збереження і вивчення історії рідного міста”.

Проте, за словами Козакевича, тут починається найбільш крихка і найбільш відповідальна точка для порозуміння.

“Отож, існує попередня домовленість, що на ділянці, яка звільниться після вивезення будівельного сміття – розпочати археологічну експедицію. Ґрунтовно, науково, фахово., – пише він. – Отож, наразі церковники відмежовуються, доробляють свій законний металевий паркан, готують дорогу, вивозять сміття. А ми – громада міста – готуємось до розкопок. І віримо, що все буде добре. Як буде виглядати розв’язка цієї історії – ще не відомо. І це наразі позитив”.

Мудрим рішенням, за словами Козакевича, повинно бути обов’язкове проведення відкритого архітектурного конкурсу по облаштуванню території колишнього кафе Казка.

“І якщо в результаті діалогу між церквою і громадою міста (за обов’язкової участі офіційної влади міста) і після архітектурного конкурсу на Валах буде: освітній центр для дітей, акуратна маленька капличка (а не здоровенна будівля церкви), археологічний музеєфікований парк, зелені насадження і інші природні і архітектурні елементи, то це буде прикладом Мудрого і Успішного Порозуміння громадянського суспільства нашого міста”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.