Вимоги до сучасного будівництва житла значно вищі, ніж були колись. Важливо не тільки якісно звести будинок, але швидко, легко, щоб він, при цьому, був теплий та недорогий. Виконати подібні умови допоможе вибір відповідних матеріалів, зокрема СІП-панелей. Будинки з них (https://sipatelie.com/) зводяться швидко, мають довгий термін використання та ефективно зберігають тепло.
В чому переваги СІП-технологій?
Зводити житло із СІП-панелей почали ще років з 50 назад. Однак з часом, процес виготовлення цього будівельного матеріалу став більш досконалим і покращив якість СІП-панелей. Популярними вони стали завдяки своїм якостям, що надають таких переваг, як:
- Звукоізоляція – даний матеріал погано проводить звук, тому зовнішні шуми практично не відчуваються.
- Зберігання тепла – із-за низької теплопровідності, в зимовий період зберігається більше тепла, а в літній – зовнішня температура не може прогріти настільки, щоб в будинку стало спекотно.
- Тривалий термін експлуатації – СІП-панелі не піддаються руйнуванню. Синтетичні матеріали довго зберігають форму та свої основні властивості.
- Екологічність – незважаючи на те, що матеріал виготовляється не з натуральної сировини, вона не має шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людини.
- Міцність – завдяки тому, що стіни з СІП-панелей являють собою монолітну конструкцію, вони можуть витримувати зверху досить велике навантаження – 10 тонн. Такі конструкції стійкі при сейсмічній активності.
Будинок із СІП панелей обійдеться в 1,5 рази дешевше, ніж такий самий, але зведений із цегли. Здешевлення відбувається за рахунок того, що даний матеріал легкий, тож не потребує укріплення фундаменту.
Що впливає на ціну будинку з СІП-панелей?
Багато хто впевнений, що двоповерховий котедж – значно дорожчий за невеликий одноповерховий. Але це не зовсім вірно. В залежності від вибраних будівельних матеріалів, ціна змінюється, тому може бути і навпаки. Загалом, на сайтах підрядників, що займаються будівництвом житла саме з СІП-панелей вказується вартість з розрахунку на 1 квадратний метр, наприклад, компанія СІП Ательє зводить такі будинки на всій території України за ціною від 120 євро/м2.
На формування вартості безпосередньо впливає:
- загальна площа майбутньої будівлі,
- складність конструкції,
- кількість кімнат,
- наявність додаткових елементів у вигляді балконів, лоджій і т.п.,
- фундамент, його міцність і складність,
- загальна вартість витратних матеріалів,
- складність проектування.
Невеликий одноповерховий будинок може бути значно дорожчим за двоповерховий, в залежності від вказаних нюансів. В кого бюджет обмежений, експерти радять вибирати стандартну конструкцію з двох поверхів, без додаткових елементів.
Comments are closed.