Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” для продукту вітчизняного виробництва.
Спільнота експертів Географічні зазначення в Україні розпочала опитування, яке з наведених нижче слів може замінити назву “коньяк”. Серед пропонованих варіантів – бревіс, дубняк, сонцет і ще майже 30 варіантів.
Загалом в процесі роботи було запропоновано понад півтори сотні робочих версій нової назви. У підсумку склали список із тих, які здобули найбільшу підтримку у фокус-групах, і винесли їх на громадське голосування. Проголосувати можна за посиланням.
“Ми провели серію регіональних хакатонів (мозкових штурмів) з пошуку нової назви для коньяку України. В них взяли участь представники виробників, торгових мереж, ресторанного бізнесу. А також влада, профільні асоціації, освітяни й науковці, маркетологи, сомельє і навіть філологи, – пояснюють у спільноті. – Під час обговорень серед критеріїв нової назви найчастіше називалися унікальність, автентичність, милозвучність (в тім числі й іншими мовами), але при цьому простота й запам’ятовуваність”.
Найменування “коньяк” походить від назви однойменного міста у Франції. У країні діє спеціальний закон, який обмежує територію, на якій виробники можуть називати свою продукцію коньяком, регіоном Шаранта.
Поки ще назви алкогольних напоїв, захищених на загальноєвропейському рівні, – “шампань”, коньяк, мадера, портвейн, токай, херес та інші – можна використовувати в українських назвах, як і назви сирів фета, пармезан, рокфор. Україна також може продовжувати вживання назви “Кагор” на власній території для українських кріплених вин, але витримувати жорсткі вимоги до його виробництва.
Comments are closed.