Соціум

Боротьба з грибком: чим допоможуть фунгіциди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Рослини, як і людина, можуть захворіти. Хвороби культурних рослин ведуть до втрат в сільському господарстві. У підсумку праця багатьох людей, значні матеріальні та фізичні затрати зводяться до нуля. Особливо часто і масово рослини піддаються грибковим захворюванням – на їх частку, за підрахунками, припадає 80% від загального числа. Як протистояти хворобам? Так само, як і в випадку з людиною: по-перше, займатися профілактикою і, по-друге, максимально ефективно лікувати вже виниклу хвороба. На латинській гриб звучить як fungus. Назва препаратів, які покликані протистояти грибкових захворювань, звучить схоже – це фунгіциди, що означає «вбити гриб». Розглянемо докладніше, що представляють собою фунгіциди, яких бувають видів, як правильно використовувати в сільському господарстві. За посиланням https://semena.in.ua/ru/fungitsidy/ можна купити такы препарати.

Проти яких хвороб ефективні фунгіциди

До найпоширеніших захворювань, що викликаються грибками, відносять борошнисту росу, іржу, плямистості, гнилі, пероноспороз, фузаріоз і ряд інших, добре відомих як виробникам сільськогосподарських культур, так і дачникам. Причин для появи цих хвороб багато: їх переносниками можуть стати комахи, рослина може пошкодитися через водяні пори, рани, під дією сонця і отриманих при цьому опіків, через клітини епідермісу.

Користь фунгіцидів

У більшості випадків фунгіциди успішно протистоять хворобам і тим самим надають неоціненну допомогу в збереженні врожаю. Вони змінюють процеси, що проходять під впливом грибків, повністю блокуючи їх; запускають механізми вироблення рослиною таких речовин, які токсичні для грибів; перешкоджають клітинному подиху шкідників; руйнують грибкові колонії; пригнічують біосинтез ергостерину в клітинах; уповільнюють метаболізм і, відповідно, перебіг хвороби і т. д.

Види фунгіцидів

У сучасному сільському господарстві розрізняють хімічні і біологічні фунгіциди. Хімічні, в свою чергу, ділять на органічні і неорганічні. У масовому виробництві найбільш затребувані неорганічні фунгіциди. Вони включають до складу з’єднання міді, сірки, заліза, нікелю та інших мінеральних речовин. Їх застосовують в складних випадках, коли необхідно в короткі терміни позбутися від хвороби. Окремим видом фунгіцидів є біологічні. Їх виготовляють на основі бактерій, здатних нейтралізувати грибки і зупинити їх негативний вплив.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.