Соціум

Більшість українців вважає, що лікарі найбільше стримують пандемію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Більше третини (35%) українців вважають, що найбільше зусиль для стримування пандемії COVІD-19 доклали лікарі та медпрацівники.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

“35% українців впевнені, що найбільше зусиль для стримування пандемії COVІD-19 доклали лікарі та медпрацівники. Друге місце ділять місцева (21%) та центральна влада (19%). На третьому – волонтери та громадські організації (17%), далі – самі громадяни (14%). Порівняно з цим, зусилля великого бізнесу як найбільший внесок оцінили лише 2%, а місцевих осередків політичних партій – менше 1%. 15% громадян вважає, що взагалі ніхто не доклав значних зусиль для стримування епідемії коронавірусу”, – свідчать дані опитування.

Читайте: Вони перемогли. Історії трьох прикарпатців, які побороли коронавірус

У регіональному розрізі зусилля лікарів відносно вище оцінили у південних (41%) та західних (39%) областях. Внесок місцевої влади найчастіше відзначали теж на півдні України (31%); роль Президента та Уряду найкраще оцінили у західних (24%) та центральних (22%) областях. Роботу волонтерів та громадських організацій рівномірно схвалювали в усіх макрорегіонах, крім сходу України. Також зазначається, що у східних областях, порівняно з країною в цілому, найвища частка тих, хто заперечує будь-чий внесок у стримування коронавірусу – 25%.

“Більшість громадян (51%) вважає, що головну відповідальність за якісну охорону здоров’я та підготовку медичних закладів до роботи в умовах пандемії несе профільне міністерство. Ще 17% українців головну відповідальність покладають на Президента України, що вдвічі більше, ніж кількість тих, хто покладає відповідальність на уряд”, – йдеться у результатах опитування.

Уточнюється, що на відповідальності Президента за підготовку до пандемії частіше говорили респонденти у західному і центральному макрорегіонах.

92% громадян вважають, що їм не довелося перехворіти на коронавірус. Водночас 5% заявили, що вони або їхні родичі перенесли COVID-19, 3% – не змогли відповісти.

У регіональному розрізі мешканці західних (8,6%) та центральних (5,4%) областей частіше висловлювали впевненість у тому, що хворіли на коронавірус, ніж жителі південних (2,4%) та східних (2,7%) регіонів. Також українці старше 50 років казали, що самі чи їхні родичі перенесли хворобу, ніж представники інших вікових груп.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Опитали 2022 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.