Соціум Фото

Більше зелених зон і поменше забудов. Франківці озвучують пропозиції до нового генплану міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У пятницю, 31 серпня, у Франківську розпочалися громадські обговорення коригування генплану міста.

До залу засідань міської ради прийшло багато франківців, депутати міськради та громадські активісти. За словами міського голови Руслана Марцінківа, це перші слухання за участі територіальнов громади міста.

«Питання коригування генплану і створення нового генплану стоїть з 2001 року, – говорить Марцінків. -Минулого року ми оголосили розробку технічної документації. Тоді надійшло 152 пропозиції, з яких київське Діпромісто врахувало не всі. Багато пропозицій не враховано навіть наших».

На нині до департаменту містобудування, архітектури понад 200 пропозицій. Мер каже, що навіть після прийняття генплану його можуть і будуть оскаржувати як активісти, так і забудовники. Втім, він переконує, що прийняти генплан треба чи чимскоріш.

«Гаразд Україна» вже оскаржувала в суді проект генплану щодо зелених зон на міському озері, – говорить Марцвнків. – Навіть як ми його ухвалимо, його будуть оскаржувати і забудовники і навколишні села. Наприклад, Угринівська ОТГ не згідна з межами міста. Новий генплан – нові правила гри, яких ми маємо дотримуватися. Коли на сесії ділянки подають на зміну призначення чи ДПТ, є багато ініціатив. І земельні питання обговорюють найбільш бурхливо. Що довше ми будемо затягувати прийняття генплану, тим більше буде зловживань, – каже мер. – це бодай якісь рамки для сесійної зали».

Головуючого, секретаря і лічильну комісію обрали із числа присутніх.

На початку слухань пройшла реєстрація учасників за пропискою. Усі, прописані у Франківську, отримали мандат для голосування.

Головуючого довго не могли обрати. Програміста Андрія Чернікова спершу обрали, а потім переголосували на атовця Андрія Долика, секретарем вибрали Мирона Дмитрика.

Мешканці вносили пропозиції щодо збурення ділянок поряд з їх будинками і не допущення багатоквартирної забудови поряд. Пенсіонерка з Радіщева поцікавилася, чи будуватимуть у її районі садок.

Архітектор-реставратор Ігор Панчишин наголосив, що генплан має базуватися на історико-архітектурному опорному плані, який нам нині вже мав би бути затвердженим як самостійний повноцінний документ. Однак нині він ще не є чинним. Орест Кошик пояснив, що опорний план ще проходить погодження у міністерстві культури.

Депутат Мерінов озвучив пропозицію звести палац спорту позаду стадіону «Рух» натомість громадської забудови.
Мешканці Микитинецькоі 9б просять залишити ділянку поряд з їх будинком під сільськогосподарським призначенням і не переводити у громадську забудову.

Отець Володимир Вінтоняк вніс пропозицію не будувати дорогу, яка мала б поєднати Незалежності та Хриплинський міст, аби не руйнувати потенційну рекреаційну зону. Каже, хоче створити там червичну дорогу і зберегти відпустове місце на Микитинецькій.

Депутат Абрам’як звернув увагу на кілька ділянок на Мазепи, де могли б бути зелені зони – просить не погоджувати багатоквартирну забудову. Також попросив і за ділянку на Довженка, 14.

Представник садового товариства «Бистриця Надвірнянська» каже, частину товариства відвели під багатоквартирну забудову. Просить залишити землі за садовим товариством.

Андрій Черніков попросив планувати педіатричні відділення, садки і школи під багатоквартирну забудову. Каже, на Височана забудовують 6 га. Хочеться, щоб все будо врахована. Ще хотілося б басейн в межах міста, а не у Вовчинцях.

Ще один представник судового товариства «за врожай» Михайло Сеньків виступив проти проектованої дороги через територію товариства, де вже зведені будинки. А натомість навчального закладу пропонує зелену зону. Каже, там школа недоцільна – у архітектурі не врахували інтереси товариства.

Представник вулиць Витвицького-Галицька нагадав про проектовану дорогу 14. Каже, дорога є нелогічною, бо там вже облаштований сквер Первоцвіт, а з іншого боку – облаштована ділянка ОСББ.

Як пояснив член оргкомітету, співзасновник ініціативи «Франківськ який треба берегти» Юрій Козакевич, усі пропозиції, які нині записує секретар – будуть мати рекомендаційний характер для депутатів, що голосуватимуть за поправлену пропозицію генплану – або приймуть його, або буде прийняте рішення зібрати робочу групу, яка працюватиме над новою версією генплану.

Ті пропозиції, які у письмовій формі подали раніше, вже передали до Києва у Діпромісто.

За підсумками обговорень, учасники з мандатами голосуватимуть або за всі пропозиції пакетом, або за кожну окремо.

Проголосували усі пропозиції пакетом. “За” проголосували 80 учасників. Протокол слухань буде оприлюднено до трьох робочих днів на сайті виконкому.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.