Соціум

Без ковбас і з особливими дієтами. У МОЗ розробили проєкт нового харчування у школі

Google+PinterestLinkedInTumblr
Харчування в українських шкільних їдальнях може бути без ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів та інших технологічно оброблених м’ясних та рибних страв.

В Україні розробили порядок організації харчування дітей у закладах освіти та у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, пише УП.МОЗ

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, вперше на законодавчому рівні врегулюють питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, як-от цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.

У проєкті пропонують заборонити оброблені м’ясні та рибні страви (ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати тощо), солодкі газовані напої, енергетичні напої та інші напоїв із вмістом доданих цукрів. Також планують обмежити добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів.

Ньокі, нагетси, панкейки. Коли у школах на Прикарпатті годуватимуть цікавіше

До того ж, пропонують змінити структуру харчування з урахуванням рекомендацій ВООЗ та з урахуванням фізіологічних потреб дітей. Окремо приділили увагу організації харчування, відповідно до якого керівники закладів матимуть можливість вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу. Тобто впроваджувати кейтеринг, здаючи харчоблок закладу в оренду для організації харчування або власними силами закладу.

У МОЗ запрошують ознайомитися та долучитися до обговорення положень.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.