Афіша Соціум

“Без двох масок на ЗНО не пустять”: як організують процес на Франківщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До 4 червня на інформаційних сторінках учасників ЗНО на оіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти будуть розміщені запрошення-перепустки, де зазначать час і місце проведення тестування. Йдеться про основну сесію ЗНО.

Про карантинні особливості та інші нюанси цьогорічного процесу ЗНО розповів директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, пише “Репортер” з посиланням на Курс.

За його словами, центр забезпечує пункти тестування засобами дезінфекції для персоналу й учасників ЗНО, засобами захисту для персоналу та безконтактиними термометрами.

Відповідно до постанови МОЗ, при вході на пункти тестування будуть проводити контрольне вимірювання температури.

“Щоб уникнути скупчення, буде більше, ніж один безконтактний термометр”, – зазначив Томенчук.

З цією ж метою, допуск до пункту проведення учасників тестування буде проходити за похвилинним графіком. В запрошеннях, пояснює директор Центру, буде вказана точна година прибуття на пункт складання ЗНО – всіх учасників поділять на групи.

“Бажано не вибиватися з графіку, щоби не створювати незручностей собі і організаторам, – наголошує Богдан Томенчук. – Після завершення загального проміжку часу, відведено для прибуття учасників, їх до складання ЗНО не допустять. Ця вимога така ж, як і в попередні роки – крайній термін до 10.50”.

На пробному ЗНО учасників також поділять на групи – за алфавітним принципом, для кожної також виділять свій час.

Не допустять до складання ЗНО учасників без засобів захисту – масок чи респіраторів. При чому масок потрібно мати зі собою дві – одну на заміну. Таку вимогу обгрунтовують часом тестування – за три години ЗНО, відповідно до санітарних правил, маска підлягає заміні.

Директор ІФРЦОЯО додав, що маски мають бути без шпаргалок. Організатори поінформовані про спецпропозиції від спритників в інтернеті, які поширюють провокативні рекомендації.

Також під час сесії ЗНО аудиторії будуть провітрювати. А до її початку – дезінфікують.

“Дезінфектори, а також мило та паперові рушники для учасників теж забезпечимо”, – повідомив Богдан Томенчук. Над цим зараз якраз працюють.

На вході до пункту тестування будуть передбачені місця для обов’язкової обробки рук антисептиками.

“Особи, у яких температура буде вищою за 37,2 градуси та з ознаками ГРВІ, не будуть допущені до тестування, – підкреслив Богдан Томенчук. – Однак зможуть скласти іспит у додаткову сесію”.

В аудиторіях учасників ЗНО розмісять по 15 чоловік на віддалі 1,2 м один від одного.

Також цьогоріч, як і в попередні роки, при входах до пунктів ЗНО будуть застосовувати металодетектори. Тестування, як відомо, проходить без гаджетів.

“Процедура ЗНО передбачає мінімальні контакти, – зауважує Томенчук. – В пунктах тестування чергуватимуть медики”.

Організація процедури тестування відповідно до санітарно-епідемічних вимог, зумовлених поширенням коронавірусної інфекції, обійдеться обласному бюджету в 1,5-2 млн. грн., поінформував начальник Департаменту освіти ОДА Віктор Кімакович. За його словами, місцеві органи управління освітою відповідальні за створення безпечних умов у пунктах проведення ЗНО.

Нагадаємо, основна сесія ЗНО триватиме у червні-липні за таким графіком:

25 червня – математика;

30 червня – українська мова і література;

2 липня – фізика;

6 липня – іспанська, німецька, французька мови;

7 липня – англійська мова;

9 липня – історія України;

13 липня – біологія;

Сесія неминуча. Як студенти франківських вишів здаватимуть іспити під час карантину

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні